Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Železný: Nebourejme systém

Česko

PRAHA Přízeň, ale občas ještě opak. Jako by Dukla pořád tak trochu táhla balvan zástupců pro věci politické a kontrarozvědčíků.

„Ale to už je dávno pryč,“ má jasno olympijská vítězka Barbora Špotáková. „A sportovci za to přece nemohli. Pěkně to na oslavě 60. výročí Dukly řekl náměstek ministryně obrany Jaroslav Kopřiva – když člověk sportuje a chce být dobrý, tak rozhodně ne proto, že by mu to přikázala strana a vláda nebo že by to chtěl natřít imperialismu. Motor není v politických tlacích, ale v tom, jestli člověk má sport rád,“ pokyvuje hlavou.

Značka Dukla letos přinesla čtyři z šesti českých olympijských medailí. „Buďme na to pyšní,“ říká šéf armádních sportovců Jaroslav Priščák, podle něhož už tolik skloňovaný audit kvůli efektivnějšímu využívání státních prostředků v ASC Dukla proběhl. „Ukázalo se, že prostředky na zajištění přípravy se využívají efektivně,“ dodává Priščák.

Budoucnost armádního sportu leží na srdci také Janu Železnému, nyní trenérovi oštěpařů. „Dukla, to není jen úcta k tradici, podstatné jsou výsledky. Ukazuje se, že systém je funkční, takže ho nebourejme. Hledat zlepšení je třeba, audit v resortech je normální věc. Dukla se zeširoka stará o talentovanou mládež, což je v dnešní době hodně důležité. Taky proto říkám – nerušme Duklu. V Dukle Banská Bystrica se mládeže zbavili, což považuji za osudovou chybu a cestu do záhuby. Od mládeže se odvíjí všechno,“ je přesvědčený Železný.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!