Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Zeman dá v eurovolbách hlas ČSSD, alternativou by pro něho bylo ANO

Česko

  17:28
ŠTRASBURK - Český prezident Miloš Zeman bude v květnových volbách do Evropského parlamentu volit sociální demokracii (ČSSD), protože lídrem její kandidátky je Jan Keller. Stejně tak podpořil na příštího šéfa Evropské komise nynějšího předsedu Evropského parlamentu a německého sociálního demokrata Martina Schulze. Zeman to uvedl při setkání s českými novináři na závěr své návštěvy parlamentu ve Štrasburku.

Prezident Miloš Zeman (vlevo) jmenoval 29. ledna na Pražském hradě členy nové vlády premiéra Bohuslava Sobotky (vpravo). foto: ČTK

"V evropských volbách budu volit sociální demokracii, protože lídrem sociální demokracie je Jan Keller. Kdyby tam byl někdo jiný, velmi pravděpodobně bych volil Pavla Teličku," řekl Zeman.

Bývalý eurokomisař Telička vede ve volbách do Evropského parlamentu kandidátku hnutí ANO. Zeman prohlásil, že se - stejně jako prý většina voličů - rozhoduje podle lídra kandidátky.

"Samozřejmě, že z obdobného hlediska bych uvítal, kdyby se předsedou EK stal Martin Schulz," zdůraznil český prezident. Premiér Bohuslav Sobotka při své návštěvě Bruselu minulý týden se vyhnul odpovědi na otázku, zda Schulze podpoří.

Autoři: ,

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...