Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Zemanovci: Sobotka lže a blábolí. Ať se soustředí na pravici, reaguje Hašek

Česko

  16:01
PRAHA - Podle prvního místopředsedy zemanovců Martina Nejedlého vypouští šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka "lži, hrubé nepravdy a bláboly." Místopředseda strany Michal Hašek svého předsedu brání. Podle něj by se SPOZ měla spíše věnovat politickým soupeřům na pravici.

Michal Hašek foto: MAFRA- Petr Topič

Verbální přestřelku rozpoutal Sobotkův rozhovor pro Hospodářské noviny. V něm šéf ČSSD tvrdí, že "někteří šíbři SPOZ - jako pan Vratislav Mynář nebo pan Nejedlý - mají tendenci vlamovat se a zasahovat do vnitřních poměrů v ČSSD," řekl Sobotka. V středu navíc apeloval na spolustraníky, že nemají podléhat Hradu a nechat se řídit Zemanovci.

Čtěte také:

Reakce Nejedlého přišla vzápětí. "Každý slušný člověk napočítá do deseti, než něco řekne, místo toho, aby z úst vypouštěl lži, hrubé nepravdy, dokonce bláboly, za které se po deseti minutách musí stydět," uvedl Nejedlý v tiskovém prohlášení.

Bohuslav Sobotka a Michal Hašek v dobré náladě.

Sobotky se však zastal jeho hlavní partajní konkurent a 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek, který jinak ve nejsilnější parlamentní straně reprezentuje prozemanovské křídlo. "Doporučuji představitelům SPOZ, aby se více než ČSSD věnovali politickým soupeřům na pravici," uvedl pro Lidovky.cz. Podle něj je nejlepší volbou pro sociální demokracii "komunikace a spolupráce s levicovým prezidentem".

Autor: