Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zemanovci schovávají lídra Hůlku. Není to nic osobního, máme své zásady, tvrdí

Česko

  12:53
PRAHA - Kdo je Daniel Hůlka? Dříve populární zpěvák, který nyní zkouší štěstí v předčasných volbách. O jeho politických názorech se však veřejnost nemá šanci příliš mnoho dozvědět.

Zemanovci schovávají lídra Hůlku. Není to nic osobního, máme své zásady, tvrdí. foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Daniel Hůlka, populární zpěvák a kamarád Miloše Zemana, má jako lídr Královéhradeckého kraje za SPOZ šanci stát se poslancem a výrazně ovlivňovat život lidí v této zemi. Veřejnost ale o Hůlkovi ví jen to, že se proslavil v muzikálu Dracula. Poslední dobou se Hůlkovi věnují především bulvární média, která píší o jeho milostném životě, problémech s obezitou či bratrovi, který vyrábí pytlíky na odpadky.

  • Server Lidovky.cz připravil seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které se objevily na stranických kandidátkách pro předčasné volby 2013.
  • Jedním z respondentů měl být také zpěvák Daniel Hůlka, jednička Strany práv občanů – zemanovců pro Královéhradecký kraj.

Z Hůlkových  politických aktivit víme hlavně to, že zpíval Miloši Zemanovi po vítězství v prezidentských volbách (více ČTĚTE ZDE). Zpěvák o svých politických postojích mluví velmi málo. Naposledy tak učinil v anketě pro server iHned.cz. Z jeho odpovědi ovšem čiší spíše naučená stranická rétorika než vlastní ideologické přesvědčení. Server Lidovky.cz se proto snažil zjistit něco víc o Hůlkových politických názorech, ale narazil na kontrolu krajského předsedy zemanovců.

“Pošlete mi otázky e-mailem, já pana Hůlku na rozhovor připravím,” reagoval předseda královéhradecké buňky Miroslav Matějka na žádost o rozhovor. Server Lidovky.cz odmítl poslat konkrétní otázky a zaslal proto okruh témat, která chtěl s Danielem Hůlkou probrat.

Vlastní názor, nebo stranická rétorika?

To se Matějkovi nelíbilo. “Ohledně Lidových novin a Mladé fronty DNES máme jasný postup, otázky musíme nejprve autorizovat,” upřesnil Matějka. O jaký postup se konkrétně jedná ale neprozradil. “Jako šéf organizace jsem dal všem rozkaz, že se otázky musí autorizovat,” uzavřel.

K tématu

Poté, když server Lidovky.cz odmítl omezující podmínky rozhovoru a oznámil zemanovcům, že si najde jiného respondenta, Matějka otočil. “Zavolám panu Hůlkovi, aby se vám ihned ozval,” slíbil. Po pár minutách však oznámil redakci definitivní zpěvákův vzkaz. “Pan Hůlka má své zásady a nikdy neposkytl rozhovor bez autorizace. A nebude to dělat ani teď,” sdělil. Podle jeho slov se ale nejedná o nic osobního. “Platilo by to i v případě deníku Právo,” dodal důrazně.

Autoři: ,