Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemanovci schovávají lídra Hůlku. Není to nic osobního, máme své zásady, tvrdí

Česko

  12:53
PRAHA - Kdo je Daniel Hůlka? Dříve populární zpěvák, který nyní zkouší štěstí v předčasných volbách. O jeho politických názorech se však veřejnost nemá šanci příliš mnoho dozvědět.

Zemanovci schovávají lídra Hůlku. Není to nic osobního, máme své zásady, tvrdí. foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Daniel Hůlka, populární zpěvák a kamarád Miloše Zemana, má jako lídr Královéhradeckého kraje za SPOZ šanci stát se poslancem a výrazně ovlivňovat život lidí v této zemi. Veřejnost ale o Hůlkovi ví jen to, že se proslavil v muzikálu Dracula. Poslední dobou se Hůlkovi věnují především bulvární média, která píší o jeho milostném životě, problémech s obezitou či bratrovi, který vyrábí pytlíky na odpadky.

  • Server Lidovky.cz připravil seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které se objevily na stranických kandidátkách pro předčasné volby 2013.
  • Jedním z respondentů měl být také zpěvák Daniel Hůlka, jednička Strany práv občanů – zemanovců pro Královéhradecký kraj.

Z Hůlkových  politických aktivit víme hlavně to, že zpíval Miloši Zemanovi po vítězství v prezidentských volbách (více ČTĚTE ZDE). Zpěvák o svých politických postojích mluví velmi málo. Naposledy tak učinil v anketě pro server iHned.cz. Z jeho odpovědi ovšem čiší spíše naučená stranická rétorika než vlastní ideologické přesvědčení. Server Lidovky.cz se proto snažil zjistit něco víc o Hůlkových politických názorech, ale narazil na kontrolu krajského předsedy zemanovců.

“Pošlete mi otázky e-mailem, já pana Hůlku na rozhovor připravím,” reagoval předseda královéhradecké buňky Miroslav Matějka na žádost o rozhovor. Server Lidovky.cz odmítl poslat konkrétní otázky a zaslal proto okruh témat, která chtěl s Danielem Hůlkou probrat.

Vlastní názor, nebo stranická rétorika?

To se Matějkovi nelíbilo. “Ohledně Lidových novin a Mladé fronty DNES máme jasný postup, otázky musíme nejprve autorizovat,” upřesnil Matějka. O jaký postup se konkrétně jedná ale neprozradil. “Jako šéf organizace jsem dal všem rozkaz, že se otázky musí autorizovat,” uzavřel.

K tématu

Poté, když server Lidovky.cz odmítl omezující podmínky rozhovoru a oznámil zemanovcům, že si najde jiného respondenta, Matějka otočil. “Zavolám panu Hůlkovi, aby se vám ihned ozval,” slíbil. Po pár minutách však oznámil redakci definitivní zpěvákův vzkaz. “Pan Hůlka má své zásady a nikdy neposkytl rozhovor bez autorizace. A nebude to dělat ani teď,” sdělil. Podle jeho slov se ale nejedná o nic osobního. “Platilo by to i v případě deníku Právo,” dodal důrazně.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat