Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Zemanovci ulovili dalšího ministra. Lukl vyzve Sobotku na jihu Moravy

Česko

  18:53aktualizováno  19:01
PRAHA - Strana práv občanů - zemanovci dál plní kandidátky jmény ministrů Rusnokovy vlády. František Lukl podle informací serveru Lidovky.cz bude lídrem jejich kandidátky v Jihomoravském kraji. Chybí jen formalita - souhlas předsednictva partaje.

František Lukl dostal nabídku na post ministra pro místí rozvoj. foto: František Vlček, MAFRA

"Právě skončil krajský výbor SPOZ a mohu konstatovat, že jsem přijal kandidaturu jako lídr této strany a jako nezávislý kandidát na této kandidátce," potvrdil serveru Lidovky.cz odcházející ministr pro místní rozvoj a starosta Kyjova František Lukl.
 
Ten se pro kandidaturu za Zemanovce rozhodl kvůli názorové blízkosti na některé politické otázky, například na prosazování prvků přímé demokracie, konkrétně přímé volby starostů a hejtmanů. "Dále je to vyplácení sociálních dávek v nezaměstnanost s podílem aktivní účasti těchto nezaměstnaných na veřejných pracích pro obec, nižší sazba daně u základních potravin a také to, že agendu, kterou dnes na ministerstvu vykonávám, budu moci prosazovat prostřednictvím některých členů SPOZ dále," přiblížil Lukl.

Miloš Zeman s ministrem pro místní rozvoj Františkem Luklem (vlevo) a Michalem Haškem (vpravo) na výstavě Země živitelka.

V regionálním souboji vyzdvihuje především lídra ODS - taktéž nestraníka - profesora Petra Fialu, kterého považuje za velkou osobnost s rozhledem. "Zároveň mě těší, že lídrem za Jihomoravský kraj je Bohuslav Sobotka, který díky tomu, jakým tvrdým způsobem atakuje Zemanovce, bude mým velkým debatujícím soupeřem. Určitě je to pro mě vhodnější než Michal Hašek," dodává.

Lukl tak napodobil tři své vládní kolegy. Již dříve totiž přijali nabídku SPOZ ministr zemědělství Miroslav Toman v Ústeckém kraji, ministr vnitra Martin Pecina, jenž je lídrem v Moravskoslezském kraji, a ministra práce František Koníček, který se bude o poslanecký mandát ucházet ve Středočeském kraji. Všichni jsou členy kabinetu Jiřího Rusnoka, který jmenoval prezident Miloš Zeman bez podpory parlamentních stran a který poté nezískal důvěru Poslanecké sněmovny.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...