Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Žena začala rodit v dopravní zácpě

Česko

PRAHA V dopravní zácpě včera uvízlo auto s třicetiletou maminkou z Líbeznice u Prahy. Ta právě začínala rodit.

„Bylo to úplně beznadějné. Věděl jsem, že ji rychle do podolské porodnice prostě nedostanu,“ líčí perné chvilky otec dítěte, který ji k porodníkům vezl.

Bubenská ulice, kde uvízli, nejela, ale stála. Spása přišla ve chvíli, kdy si řidič všiml, že o pár metrů před ním stojí v koloně i vozidlo strážníků. Požádal je o pomoc. Ti okamžitě o situaci informovali centrální operační středisko Městské policie.

„Zapnuli jsme maják i sirénu, auto s rodičkou jelo těsně za námi. Řidiči byli ohleduplní a uhýbali, jak se dalo,“ popsal nezvyklou situaci strážník Rostislav Bartoň.

Nezvyklý konvoj takto projel po magistrále, Žitnou ulicí a pak po nábřeží až do Podolí.

„Podle paní doktorky jsme přijeli za pět minut dvanáct,“ řekl mladý muž, kterému se vzápětí po příjezdu do porodnice narodil syn Patrik. Pražská doprava včera zkolabovala na řadě míst. Do jisté míry to způsobila asi dvousetmetrová olejová skvrna za Jiráskovým mostem směrem z centra na Smíchov.

Řidiči stáli v okolí Jiráskova mostu, kolony se tvořily i v navazujících ulicích v centru Prahy.

Situace se trochu uklidnila až poté, co kolem deváté hodiny ráno hasiči skvrnu zasypali a Jiráskův most začal být postupně průjezdný.

Doprava však v metropoli stála i v ulici 5. května až na Nuselský most. Na mostě i v Legerově ulici jela auta krokem. Stála i Resslova ulice.

Další kritické místo bylo včera ráno v Žitné ulici, kde z převodovky nákladního auta vytekl olej.

K tomu se přidala obvyklá ranní špička. Čtvrtý stupeň byl kolem osmé hodiny podle operátora Dopravně informačního centra také ve Vinohradské ulici, na Smetanově nábřeží směrem k Národnímu divadlu, v Křižovnické ulici a na Jižní spojce před Barrandovským mostem. Doprava stála i v Argentinské ulici a na mostu Barikádníků.

Aby doprava v Praze zkolabovala, k tomu v přetížené metropoli v poslední době stačí sebemenší nehoda. Pražský magistrát se spoléhá, že se to zlepší po dostavění okruhu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!