Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Ženu v Ploučnici hledali marně

Česko

BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ Záchranáři i včera neúspěšně pátrali po čtyřicetileté ženě z Benešova nad Ploučnicí, která je pohřešována od sobotní ničivé povodně. Na raftovém člunu bez úspěchu prozkoumali řeku, jezy a propusti od Benešova nad Ploučnicí až po Děčín a odpoledne pátrání ukončili.

Hasiči a policisté zahájili pátrání po ženě v neděli odpoledne, kdy nahlásila zmizení matky její dcera. V pondělí pátrací tým prohledával koryto Ploučnice a oba břehy řeky od Benešova až k ústí v Děčíně, tělo se však nenašlo. Včera hasiči a policie prozkoumali z člunu každý metr řeky.

„V pátrání se bude pokračovat i v následujících dnech, jeho přesný směr se ještě dohodne,“ dodal mluvčí děčínské policie Ladislav Cvik.

Jedna z obyvatelek města v pondělí televizi Nova řekla, že žena se snažila pomoci paní na invalidním vozíku a proud vody ji strhl s sebou. Podle pátračů může být nyní žena kdekoliv. Pokud opravdu utonula a její tělo není někde zaklíněné, pak podle odborníků do několika dnů vyplave na hladinu. V oblasti vyhlásila v pondělí ústecká hejtmanka Jana Vaňhová stav nebezpečí. Škody na majetku jsou obrovské, jen na dopravní infrastruktuře se podle děčínského primátora a člena krajské povodňové komise Vladislava Rašky pohybují v desítkách milionů korun.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...