Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ZIMA V ČÍSLECH

Česko

Tour de Ski

Muži - 15 km klasickou technikou: 1. Teichmann (Něm.) 39:03,7, 2. Johnsrud Sundby (Nor.) -5,0, 3. Čebotko (Kaz.) -10,5, 4. Mae (Est.) -11,3, 5. BAUER -13,4, 6. Rönning (Nor.) -14,7, 7. Legkov -15,0, 8. Pankratov (oba Rus.) -18,8, 9. Veerpalu (Est.) -23,1, 10. Piller Cottrer (It.) -24,1,...39. MAGÁL -1:31,8, 47. ŠPERL -2:09,3, 48. RAZÝM -2:12,9.

Sprint (1,2 km): 1. Northug 2:08,2, 2. Hetland (oba Nor.) -0,2, 3. Zorzi (It.) -0,5, 4. Dahl (Nor.) -1,0, 5. Cologna (Švýc.) -1,7, 6. Čebotko (Kaz.) -2,5, ...21. RAZÝM, 49. BAUER, 50. ŠPERL, 58. MAGÁL.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 ze 7 závodů): 1. Cologna 1:26:02,4, 2. Ročev (Rus.) -23,5, 3. Rönning (Nor.) -32,5, 4. Northug -48,5, 5. Teichmann (Něm.) -55,9, 6. Dahl -1:16,0, ...15. BAUER -1:51,7, 39. ŠPERL -4:14,4, 43. RAZÝM -4:27,0, 45. MAGÁL -5:21,7.

Ženy - 10 km klasickou technikou: 1. Kuitunenová 24:45,4 min., 2. Saarinenová (obě Fin.) -37,6, 3. Björgenová (Nor.) -49,9, 4. Kowalczyková (Pol.) -55,1, 5. Majdičová (Slovin.) -59,5, 6. Longaová (It.) -1:15,0, 7. Johaugová -1:22,4, 8. Steiraová (obě Nor.) -1:25,9, 9. Ševčenková (Ukr.) -1:29,5, 10. Smutná (Rak.) -1:31,6, ...33. RAJDLOVÁ -2:32,8, 44. SKALNÍKOVÁ -3:46,1, 45. NÝVLTOVÁ -4:45,3.

Sprint (1,2 km): 1. Follisová (It.) 2:22,6, 2. Majdičová (Slovin.) -0,5, 3. Saarinenová (Fin.) -0,8, 4. Genuinová (It.) -1,1, 5. Procházková (SR) -5,3, 6. Longaová (It.) -8,0, ...24. RAJDLOVÁ.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 ze 7 závodů): 1. Saarinenová 59:30,4, 2. Kuitunenová (Fin.) -13,8, 3. Björgenová (Nor.) -37,0, 4. Majdičová -44,1, 5. Follisová -52,8, 6. Kowalczyková -1:33,8, ...30. RAJDLOVÁ -5:30,0.

Turné čtyř můstků

Závod v Ga-Pa: 1. Loitzl (Rak.) 276,3 bodu (134,5+136,5 m), 2. Ammann (Švýc.) 274,6 (140+134,5), 3. Olli (Fin.) 258,6 (133,+131,5), 4. Schlierenzauer 257,6 (134+130,5), 5. Koch 249,0 (134,5+128), 6. Morgenstern (všichni Rak.) 248,5 (128+132), 7. Jacobsen (Nor.) 247,0 (134+126), 8. Schmitt (Něm.) 245,2 (135+124), 9. Vasiljev (Rus.) 239,6 (131+126), 10. Hautamäki (Fin.) 237,1 (130,5+124), ...13. KOUDELKA 223,8 (124+124,5), 17. JANDA 220,2 (125,5+121), 42. VACULÍK 90,2 (114) nepostoupil do 2. kola.

Pořadí Turné čtyř můstků (po 2 závodech): 1. Loitzl 561,5, 2. Ammann 561,0, 3. Schlierenzauer 537,7, 4. Olli 527,1, 5. Vasiljev 524,0, 6. Schmitt 519,0, ...19. Koudelka 456,0, 20. JANDA 452,5, 39. VACULÍK 203,5, 49. SEDLÁK 103,8 Průběžné pořadí SP (po 9 z 28 závodů): 1. Ammann 765, 2. Schlierenzauer 610, 3. Loitzl 539, 4. Morgenstern 314, 5. Larinto (Fin.) 305, 6. Olli 284, ...17. JANDA 145, 20. KOUDELKA 120, 42. VACULÍK 9, 45. MATURA 8.