Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Zlato ze sprintu získala Follisová

Česko

BĚH NA LYŽÍCH

LIBEREC Mistryní světa ve sprintu volnou technikou se stala v Liberci italská běžkyně na lyžích Arianna Follisová. Na trati dlouhé 1,3 kilometru si doběhla pro zlato před Američankou Kikkan Randallovou a Finkou Pirjo Muranenovou. České reprezentantky Eva Nývltová s Helenou Erbenovou nepostoupily z kvalifikace.

Follisová potvrdila pozici sprinterské specialistky a při překvapivé neúčasti slovinské konkurentky Petry Majdičové neměla ve finále prakticky rovnocennou soupeřku. Majdičová vypadla na trati ve Vesci už ve čtvrtfinále, přestože ve Světovém poháru vyhrála pět závodů.

Italská reprezentantka jejího výpadku využila dokonale a po předloňském bronzu na volné desítce na MS v Sapporu získala druhou velkou individuální medaili. Ve sbírce má také dva bronzy ze štafety na mistrovství světa v Oberstdorfu a olympiády na domácí půdě v Turíně.

„Ale tohle je zlato! Česká republika mi prostě přináší štěstí. Moje taktika byla jednoduchá: nikdy jsem nechtěla jet na prvním místě, spíše se držet až druhá a postupně zrychlovat. A vyšlo to,“ pochvalovala si Follisová, která vyhrála v rámci Tour de Ski dvakrát sprint v Praze a jednou v Novém Městě.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!