Zlín padl v Praze po nájezdech

Čtvrtfinále hokejového play off: Liberec využil domácí výhodu a snížil stav série

PRAHA Jako jediní zatím nepoznali hořkost porážky v play off. Tedy až do včerejška. Plzeňští hokejisté vedli ve čtvrtfinále nad Libercem 2:0, Severočeši však dokonale využili výhodu domácího prostředí a po výhře 4:2 snížili stav série.

Liberec začal aktivně, ale plzeňský gólman Tomáš Pöpperle dlouho odolával. Krátký byl až na dorážku Daniela Špačka z úvodu druhé třetiny. Hosté pak navíc zapomněli na Petra Nedvěda. Liberecký kapitán sice při úniku pokazil zakončení, puk si přesto našel cestu do sítě.

„Ve druhé třetině jsem udělali chyby včetně okamžiku, kdy jsme nechali ujet po návratu z trestné lavice Petra Nedvěda. Liberec byl aktivnější a lepší,“ kroutil hlavou plzeňský kouč Marian Jelínek.

Západočechům se ještě podařilo díky Tomášovi Vlasákovi snížit na 1:2, ale krátce poté prostřelil Pöpperleho Andrej Podkonický. Tahle branka byla nakonec vítězná, i když diváci viděli ještě dva góly, po jedné do každé branky. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Pöpperleho překonat čtyřikrát. Je to samozřejmě práce, která nám zvedá sebevědomí,“ citovala ČTK libereckého trenéra Filipa Pešána.

Na domácím ledě se dařilo i Slavii. Zlín sice vedl 1:0, Pražané však třemi brankami obrátili vývoj skóre. Pak si vzal slovo zlínský kanonýr Jaroslav Balaštík a utkání po remíze 3:3 dospělo do prodloužení.

„Za stavu 3:1 jsme prohospodařili přesilovku, hráli jsme hodně naivně. Bohužel soupeř toho využil a dal dva kontaktní góly,“ líčil slávistický asistent Jiří Čelanský.

V prodloužení pohrdli Pražané dlouhou dvojnásobnou přesilovkou, ale nakonec je to nemuselo mrzet. Při nájezdech se totiž jako jediný prosadil devatenáctiletý obránce Vladimír Roth.

„Byl jsem nervózní, to je jasný. Každý mladý kluk by byl, vždyť se rozhodovalo o vývoji celé čtvrtfinálové série. Nakonec to byl nejdůležitější gól v kariéře,“ usmíval se slávistický hrdina.

„Bylo to vyrovnané utkání se šťastným koncem pro Slavii,“ hlesl jen zlínský asistent Rostislav Vlach. Pražané mohli slavit výhru 4:3, po které vedou v sérii 2:1.

***

Předkolo PLAY OFF ČESKÉ POJIŠŤOVNY stav série 2:1 PLZEŇ-LIBEREC včerejší zápas 2:4 Branky a nahrávky: 23. Špaček (Hunkes), 26. Nedvěd (Bartovič, Čakajík), 38. Podkonický (Klimenta, Holub), 53. Rýgl (Nedvěd, Nedorost) -36. Vlasák (Jan Kovář), 59. Adamský (Modrý, Jan Kovář). Předchozí výsledky: 4:0, 4:1 Další zápas: dnes v 18.10 v Liberci stav série 1:2 ZLÍN-SLAVIA včerejší zápas 3:4sn Branky a nahrávky: 10. Kůrka (Červenka, Kadlec), 24. Doležal (Holec), 27. V. Růžička ml. (M. Čermák), rozhodující samostatný nájezd Roth - 6. Köhler (Balaštík), 34. Balaštík (Leška), 38. Balaštík (Köhler). Předchozí výsledky: 6:1, 0:2 Další zápas: dnes v 17.40 v Praze