Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Kradenou elektroniku chtěl dát zloděj rodině k Vánocům, nakonec se přišel udat

Muž vykradl prodejnu s elektronikou na Zlínsku, za pár dní zboží naložil do auta a přijel vrátit. (prosinec 2023) foto: Policie ČR

Neobyčejnou situaci zažili v minulých dnech policisté na Zlínsku. Ti pátrali po pachateli, který v jedné obci vykradl obchod s elektronikou. K jejich překvapení se v muži, který měl čin na svědomí, hnulo svědomí. Sám se přišel do obchodu přiznat, zboží vrátil a omluvil se. Elektroniku prý chtěl rozdat jako dárky pod stromeček svým blízkým.
  11:28

Pětatřicetiletý muž se vloupal do prodejny o víkendové noci. Policisté místo přesně nespecifikovali, ale jde podle nich o jednu z nejbezpečnějších obcí na Zlínsku.

„Neznámý pachatel se po rozbití skleněné výplně dveří vloupal do prodejny elektroniky, odkud odcizil zboží za bezmála osmdesát tisíc korun,“ popsala událost mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Z prodejny zmizela televize, mobilní telefony, sluchátka, zastřihovače a mnoho dalších předmětů.

Policisté začali krádež v minulých dnech prověřovat. „Odebrali stopy, vyslechli možné svědky, zajistili kamerové záznamy a začali pátrat po pachateli,“ informovala Kozumplíková.

Do prodejny se vrátil celkem třikrát

Zaskočilo je, že práci jim však v tomto případě usnadnil samotný pachatel. Ten se totiž po třech dnech od krádeže objevil v samotné prodejně. Nejenže se obchodníkům k činu přiznal a omluvil se, ale zároveň přivezl veškeré odcizené zboží.

„Kriminalistům vysvětlil, že před krádeží to přehnal konzumací alkoholu. Po cestě nočním městem ho napadla spásná myšlenka, že vykrade prodejnu elektroniky a bude mít vánoční dárky pro své blízké,“ zmínila Kozumplíková.

Aby mohl odnést všechno vybrané zboží, do prodejny se během noci vrátil postupně třikrát. Po vystřízlivění mu však došlo, co spáchal a další tři dny sbíral odvahu k tomu, aby se přišel udat.

„Tento předvánoční příběh z obce na Zlínsku ukazuje, že i zloději mají svědomí, které jim občas nedá spát,“ okomentovala to mluvčí.

I přes přiznání však pachatele čekají nepříjemnosti. Kriminalisté už mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až dva roky.

Autor: