Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Budišovský chmaták. Zloděj ukradl 300 metrů měděného kabelu, přerušil tím internetové spojení osady

ilustrační snímek foto: Policie ČR

Zatím neznámý zloděj kovů způsobil některým lidem v oblasti Budišova nad Budišovkou na Opavsku poměrně velké problémy. Ukradl dlouhý kus měděného kabelu, čímž přerušil například jejich internetové linky.
  13:49

Kabel spojoval Budišov nad Budišovkou s jeho místní částí Staré Oldřůvky se 180 obyvateli. Někdy od 12. března 16:00 hodin do 14. března 17:00 hodin někdo odstřihl a ukradl tři sta metrů šedesáti žilného měděného kabelu.

„Jednalo se o kabel vedoucí jako nadzemní telekomunikační vedení mezi městem a obcí, čímž byly vyřazeny z provozu tři desítky internetových, pevných telefonních a hlasových linek tamních uživatelů,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Pachatele policisté dosud neodhalili, stejně tak ještě nevědí, kde skončil odcizený kabel. Žádají proto veřejnost o pomoc. „Informace, které by vedly ke zjištění pachatele či k nálezu měděného kabelu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711,“ doplnil policejní mluvčí.

Škoda činí zhruba padesát tisíc korun, pachatel by byl stíhán za přečiny krádeže a poškození i ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

Staré Oldřůvky leží jižně od Budišova nad Budišovkou na Opavsku.

Staré Oldřůvky leží jižně od Budišova nad Budišovkou na Opavsku.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat