Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Budišovský chmaták. Zloděj ukradl 300 metrů měděného kabelu, přerušil tím internetové spojení osady

ilustrační snímek foto: Policie ČR

Zatím neznámý zloděj kovů způsobil některým lidem v oblasti Budišova nad Budišovkou na Opavsku poměrně velké problémy. Ukradl dlouhý kus měděného kabelu, čímž přerušil například jejich internetové linky.
  13:49

Kabel spojoval Budišov nad Budišovkou s jeho místní částí Staré Oldřůvky se 180 obyvateli. Někdy od 12. března 16:00 hodin do 14. března 17:00 hodin někdo odstřihl a ukradl tři sta metrů šedesáti žilného měděného kabelu.

„Jednalo se o kabel vedoucí jako nadzemní telekomunikační vedení mezi městem a obcí, čímž byly vyřazeny z provozu tři desítky internetových, pevných telefonních a hlasových linek tamních uživatelů,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Pachatele policisté dosud neodhalili, stejně tak ještě nevědí, kde skončil odcizený kabel. Žádají proto veřejnost o pomoc. „Informace, které by vedly ke zjištění pachatele či k nálezu měděného kabelu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711,“ doplnil policejní mluvčí.

Škoda činí zhruba padesát tisíc korun, pachatel by byl stíhán za přečiny krádeže a poškození i ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

Staré Oldřůvky leží jižně od Budišova nad Budišovkou na Opavsku.

Staré Oldřůvky leží jižně od Budišova nad Budišovkou na Opavsku.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!