Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Zraněná Vlašičová na Moravě skákat nebude

Česko

BRNO Ve čtvrtém ročníku Moravské výškařské tour bude nakonec chybět nejlepší výškařka současnosti Chorvatka Blanka Vlašičová. Úřadující mistryně světa z Ósaky dohání po zranění manko v přípravě.

Představí se 12 výškařů s maximem 230 a více centimetrů a 11 žen, které už zdolaly minimálně 195. První závod se koná v sobotu v Hustopečích a druhý v pondělí v Třinci.

„Vlašičová se na konci roku při přípravě ve Splitu zranila, trápila ji bolest v boku a několik dnů netrénovala. Kvůli přestávce v přípravě nechtěla v olympijské sezoně riskovat a omluvila se,“ uvedl manažer Moravské tour Alfonz Juck.

Skákat budou letošní halové jedničky. Rus Ivan Uchov zdolal minulý týden v Jekatěrinburgu a Čeljabinsku 234 a 235 cm. V závodě žen se v Hustopečích představí Němka Ariane Friedrichová, jež skočila 197. Atraktivní náhradou za Vlašičovou je ukrajinská mistryně Vita Palmarová s osobním maximem 201 cm.

Kromě zahraničních hvězd ozdobí soutěž mužů v Moravské tour trio nejlepších českých výškařů. Jaroslav Bába, Tomáš Janků a Svatoslav Ton svedou souboj o dvě místa v nominaci na halové MS ve Valencii.

„Přípravu na sezonu mám standardní. Nyní dolaďuji techniku rozběhu,“ uvedl Ton, který začal s přípravou na halu už v polovině října. Od zimní sezony si hodně slibuje. „Výkonnostní parametry mám vyšší než v předcházejících letech. Je ale otázka, jak se mi podaří tyto ukazatele spojit s technikou. V úvodu sezony by mě uspokojily výkony lepší než 226 cm,“ řekl Ton.

Autor: