Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ZZ Top se potřetí vrátili do Prahy

Česko

PRAHA Trio texaských vousáčů ZZ Top si pro své letošní evropské turné vybralo Prahu na úvod jako startovní bod. A domácí publikum je rozhodně nenechalo na pochybách o tom, že by tato volba byla chybná. Do Tesla Arény na pražském Výstavišti se na ně dorazila podívat početná a pozoruhodná směs všech generací. Vedle stárnoucích rockerů, kožených motorkářských bund a překvapivě početného zastoupení něžného pohlaví byly k vidění i mladší ročníky příznivců, u kterých bylo od prvního pohledu jisté, že v době, kdy je rodiče teprve plánovali, už skupina vydávala svá první alba a dělala předkapelu Rolling Stones. Navíc například v místě, kde jsem stál, byla hodně slyšet i polština.

Krom toho, že bude co poslouchat, bylo od počátku jasné, že se bude i na co dívat. Celá show byla důmyslně propracovaná do všech detailů - počínaje originálním pódiovým designem se svítícími stojany mikrofonů a zesilovači v jednotné červené barvě přes obří obrazovku z LED diod, na které koncert doprovázely nejrůznější projekce nebo nacvičený dialog Billyho Gibbonse v češtině, až po takové maličkosti, že kytary byly v jednotném barevném provedení zlaté metalízy.

Skupina předvedla průřez svým repertoárem od ryčnějších syrových kousků přes původní bluesový feeling až po stadionové melodické hymny z pozdějšího období. A nechyběly ani cover-verze Muddyho Waterse nebo Foxy Lady z repertoáru Jimiho Hendrixe. Krom výtečného provedení a skvělých kytarových sól došlo i na pověstný humor svědčící o tom, že si pánové i po letech pódium řádně užívají. Podařený večer příjemně doplnila i vhodně zvolená česko-americká blues-rocková předkapela The Cell.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...