Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Etabluje se Zeman svým „hrr na teroristy!“ na světové scéně?

Bude-li prezident na mezinárodních fórech mluvit bez obalu o „muslimské hrozbě,“ může si záhy získat v celé Evropě posluchače.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Dadyn87

.
.
0/0
20.3.2013 19:26
Foto

Kedu

Objektivní kladení otázek
Demagogicky utíkáte k argumentaci typu: Macek z pochopitelnych duvodu sahodlouze nerozebira kazdy vyrok citovanych statniku, ( z jakých pochopitelných důvodů Macek nerozebírá každý výrok... myslím, že proto, aby ho mohl používat tak, jak mu to příjde vhod, bez ohledu na objektivitu) zejmena pokud se tyka dlouhodobe vyjadrovane pozice... (zde jste mohl zaznamenat sám, že to je právě mnou popisovaná problematika například užíváním respektive zneužíváním slova "terorismus") a uziva vyrazy, jejichz vyznam je v kontextu zrejmy.... (kontext je dosazen v případě projevu Zemana Zemanem a v případě Macka Mackem - v tom není obsažená žádná objektivita, ale pouze subjektivní a záměrně velmi zkreslený pohled) Ze Zeman neni v mnoha vecech objektivni, neprekvapi... (Takže Zeman není objektivní a Macek je objektivní? Nemáte v tom Vy sám trochu nepořádek? Protože pokud je Zeman neobjektivní, měl na to v prvé řadě upozornit Macek, měl atakovat tuto skutečnost právě z pozice objektivně píšícího žurnalisty, ale to on v žádném případě neudělal, proto není objektivním žurnalistou)Myslím, že k tomuto tématu jsem za sebe sdělil vše podstatné, těším se na příští setkání pod jiným textem. Mějte pěkný den.
0/0
20.3.2013 16:41
Foto

Dadyn87

Tim pochopitelnym duvodem je,
Tim pochopitelnym duvodem je, ze uz takto mel clanek 4 stranky. Pokud by Macek travil cas diskuzi o Zemanove objektivite, pak by sam prestal byt objektivnim zurnalistou, podle vaseho odkazu, nebot by takova diskuze snizovala relevanci clanku, jehoz hlavnim tematem je, pokud jste si nevsiml, otazka, zda Zeman vyuzije situace a zacne sve nazory na islamsky terorismus, ceske verejnosti jiz dobre zname, rozsirovat do zahranici. Macek uvedl priklad nazoru ze soucasnosti i minulosti, vysvetlil, proc by Zeman mohl neco podobneho udelat a pak popsal okolnosti pripadu, ktery dnes zajima evropske instituce, a ke kteremu se muze Zeman vyjadrit.
0/0
20.3.2013 19:25
Foto

Kedu

objektivita a pravda
Víte, ono je to poměrně jednoduché, ale vyžaduje to odstoupení od problému a schopnost nahlížení na něj nikoli skrze Vaše osobní sympatie či antipatie k tomu nebo onomu.Uvedu příklad v podobě citace M. Zemana: Je to zkrátka terorismus, který zabíjí nevinné civilisty...K tomu lze dodat jediné. Pojem terorismus je nesmírně účelová a hlavně zneužívaná a extrémně frekventovaná formulace, která se díky mediaci stala jakýmsi zaklínadlem - mantrou pro každého, kdo chce dělat něco hnusného, špinavého, podlého a podobně.Například za terorismus považovali komunisté chování každého, kdo se se zbraní v ruce proti němu postavil nebo takovému konání napomáhal či směřoval. Stejně tak terorismu pojímali nacisté. Je v tomto směru důležité si uvědomit, že v té samé době byly jmenované systémy svou opozicí - protivníky - označováni jako systémy, které páchají teror...Stejně tak označují za teroristy palestinci izraelce a izraelci palestince. Přitom na jedné stran jsou okupanté - izraelci a na straně druhé jejich oběti - palestinci. Kdo je terorista? Nebo jinak. Kdo je státní terorista? Nebo ještě jinak. Je to vše o terorismu nebo boji o půdu, zdroje, o majetek o náboženství - není pak slovo terorismu jen jakousi tezí, která se dá dobře používat ve větách, proslovech a podobně, protože pod tím si člověk například jako Vy, vždy představí něco ošklivého, zatímco když e řekně, že izraelská bomba asi zasáhla svůj cíl a z místa dopadu jsou hlášené kolaterální škody? Tak a co teď! Babo raď:-) Nechci se Vás dotknout, ale myslím si, že jste bohužel silně indoktrinovaný propagandistickou mašinérií a ztratil jste orientační body, které by Vám umožňovaly alespoň schopnost kladení otázek, když ne jejich zodpovídání
0/0
20.3.2013 14:43
Foto

Dadyn87

Kladeni otazek
Ja uz dneska dvakrat otazku polozil, takze s tim problem nemam. Vy mate nicmene problem s odpovedmi. Macek z pochopitelnych duvodu sahodlouze nerozebira kazdy vyrok citovanych statniku, zejmena pokud se tyka dlouhodobe vyjadrovane pozice a uziva vyrazy, jejichz vyznam je v kontextu zrejmy. Ze Zeman neni v mnoha vecech objektivni, neprekvapi. Takze si dovolim zeptat se potreti: V cem Macek nebyl objektivni?
0/0
20.3.2013 15:48
Foto

Dadyn87

Takze hodnotite Izrael
tak, jak Macek zaslouzi=D Mimochodem, v cem nebyl v tom clanku objektivni?
0/0
20.3.2013 9:45
Foto

Kedu

objektivita
Nejprve si přečtěte prosím výklad slova objektivita zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Objektivita_%28%C5%BEurnalistika%29a pak se znovu podívejte do Mackova textu. Přeji příjemnou zábavu.
0/0
20.3.2013 11:05
Foto

Dadyn87

Precteno
1. Ve clanku zadne lzi nevidim a Macek uvadi autory citovanych vyroku. 2. Clanek je, alespon pro me, informativni, zmnohonasobil moje znalosti o tematu. 3. Udaje v nem jsou relevantni k tematu, narozdil od sahodlouheho komentare zakonceneho o lihni agentu CEU, pod clankem o moznem zviditelneni Zemana v reakci na tema evropske zahranicni politiky. 4. Neutralita a vyvazenost: Macek uvadi i skepticke nazory evropskych statniku. Vyjadreni Hizbalahu v otazce, jestli zorganizoval vrazdu zahranicnich turistu, by mozna vyvazenost zvysilo, nicmene na ukor bodu 3. Takze si dovolim zopakovat svuj dotaz: v cem nebyl autor objektivni?
0/0
20.3.2013 12:51
Foto

Kedu

osobně jsem to tam kontroloval
a k Vaší nelibosti jsem zažil pouze nehezké příběhy. Nechci Izrael hodnotit jinak, než jak si zasluhuje. Je to systém praktikující státní terorismu, porušuje mezinárodní právo, ženevskou konvenci, nedodržuje lidská práva ect. Pokud budeme hovořit o jednotlivých lidech, věřím, že je jich tam hodně slušných, ti ale nemají zásadní vliv na směřování a chování systému. Stačí se podívat například na film izraelského dokumentaristy Defamation nebo se podívejte na izraelské vojáky, kteří se svět snaží informovat o tom co se děje v IDF... To co zde píšete jsou básničky pro lidi neznalé situace, pro hluché a slepé milovníky sionismu, kterému svou činností pouze prodlužujete agónii.
0/0
19.3.2013 19:59
Foto

Dadyn87

Jen to, co si zasluhuje
Zcela objektivni hodnoceni Izraele, bez jakehokoliv naznaku antisemitismu, napr. narazek na udajne izraelske agenty vychovane na madarske vysoke skole financovane americkym financnikem. 
0/0
19.3.2013 20:26
Foto

Kedu

objektivě stejně jako Macek
Víte, pokud může Macek šířit to co šíří, nevidím důvod si brát servítky a nalít mu podobně namíchaný nápoj. Neptám se ho zda mu chutná. S tím si musí poradit sám. Až začne psát objektivně, velmi rád s ním budu objektivně diskutovat a polemizovat. Na hrubý pytel, hrubá záplata...
0/0
20.3.2013 9:22
Foto

Názory pana "kedu"
si rád čtu. Jsou ,podle mne objektivní. Je spousta důkazů,kterými je možno doložit pravdivost jeho názorů.To co říká, je ještě jen velmi mírné hodnocení skutečnosti. Vždyť o co by nám mělo jít ? Základem civilizace je hledání a poznávání pravdy.Podle postoje k pravdě, poznáme nepřítele společnosti.
0/0
23.3.2013 20:26
Foto

P48a84v30e67l 54M90i38c25h13a79l 9823445473

Mossadu
neumírají israelci, Israel je demokracie a špatná Metsada   by způsobila škrcení financí. Kult života je tam příliš silný, tak i jejich hrůzná ovšemže špičková lékařská a sociální péče, pro bezmocné, jinak tvrdý kapitalismus.  Kdo by Vám i jako vlastenci dal v Praze polívku zadara? Tam dostane i turista, jen když trochu umí vypadat, umýt si ruce s požehnáním popř. pozdravit a poděkovat. Tedy v dialektu, ale ten se dá odposlouchat i z radia. Až to pojedete prozkoumat osobně, na Ben Gurionu použijte alespoň jidiš, s angličtinou se do horních 10 milionů nechytnete.Pak i ochrana Institutu Vám bude pevnější.Jsou to šediví úředníci, ale něco už umí, nejen od carské ochranky.
0/0
19.3.2013 19:55
Foto

Kedu

příměr s šátkem je výstižný,
jen bych na Vašem místě raději přestal spoléhat na izraelské patroly. Druhou věcí je samotná mentalita semitů, ta myslím je natolik vzdálená například evropské, že vzdálenější je již jen ta perská:-)
0/0
19.3.2013 19:49
Foto

P39a17v83e80l 82M30i33c25h88a10l 9873665623

Použije cokoliv
Třeba zase vstoupí ke komunistům, to byla revoluce bez přívlastků. Stejně hizbola je takticko-strategický hráč. Na rozdíl od evropanů s "upřímným" přímočarým křesťanstvím, pan Machiaveli promine, jejich diplomacie je starší a spletitější. Je jim souzeno sejít se v pěti u studny, kde je voda jen pro tři, jeden to asi vezme křesťansky a odebere se umřít, zbytek bojuje. A to musíte vtipně střídat koalice i styl. Navrhuji nabídnout sušené maso s nožem v záhybu šátku. Podobně jejich únosy jsou obvykle jen hra, kdo čekal v cizí vesnici u cizích lidí, kam byl proti své vůli dovezen třeba jako stopař, kdo čekal, zda dostanu vodu, zná ten pocit. Protože o tom píše, nakonec se slezli  staříci, zvážili, uvážili, a byl i čaj. Ale mohlo to být i jinak. Jak se "taxikář" dostal z jejich dohledu, hned se pokusil prodat kořist ve vesnici jiné, asi dobrý byznys, když při tom neváhal přejíždět padlé ploty. Tam naštěstí patrola. Tolik kus orientu, kterému asijský ruský komunismus není docela vzdálen. Když p.Zeman natahuje ruku s chlebem, sleduji ten šátek
0/0
19.3.2013 19:19
Foto

Prima článek
Boj proti islámskému terorizmu je třeba už konečně začít, a nejen o něm jenom mluvit.V tomto bodě se mi ten náš starý kořala líbí.
0/0
19.3.2013 19:13
Foto

A co se týká "státního teroru Izraele"
tady je mnohem lepší odpověď než jakou bych napsalhttp://www.youtube.com/watch?v=S-VzAWJ1yK4&feature=player_embedded#!
0/0
19.3.2013 19:01
Foto

Kedu

usměvaví zabijáci
Nacisté i komunisté podobných klipů, byť ne v rapovém stylu, stvořili opravdu velký počet. Zdá se, že v tomto smyslu se mají izraelci ještě hodně co učit.
0/0
19.3.2013 19:50
Foto

To není o usmívání ani o zabíjení
zpívají jen o tom, že jim lidé s řečmi jako vy můžou vlézt na hrb. Nechte si to přeložit :-) .Za jediný rok zabili v Sýrii desetitisíce lidí - řádově víc, než kolik lidí zahynulo na obou stranách za desítky let izraelsko-palestinského konfliktu. Ale Pytlíci jako vy budou pořád plácat o státním terorismu a zabijácích.Chápu ovšem, že pro člověka pro kterého je pohled na normálního žida nesnesitelný musí být pohled na sebevědomé ozbrojené židy pravé utrpení.
0/0
20.3.2013 9:28
Foto

Kedu

buďte prosím konzistentní
a držte se tématu. Zde máte odkaz na práci jednoho studenta, který se tématem zabýval: http://www.vlastnihlavou.cz/historie-izraelsko-palestinskeho-konfliktu/najděte tam prosím ty vaše hloupé narážky na antisemitismus a podobně. Najdete tam spíše fakta, poměrně jasně a srozumitelně shrnutá a snad i pro Vás akceptovatelná. I když podle Vašeho postoje typuji, že něco takového nepřečtete, protože by se Vám zhroutily Vaše představy.Podobných textů je plný internet, Na toto téma vyšlo bezpočet publikací. Pořádají se přednášky, semináře... a sionisté? Ti se mohou vzteky víte co? Můžete hádat:-)
0/0
20.3.2013 11:03
Foto

Betulaza

Zajímavá, poučná práce.
A jak jste napsal, nutí přehodnocovat představy o některých věcech. Děkuji Vám za možnost si ji přečíst.
0/0
20.3.2013 14:43
Foto

Ale tak to v sobě neduste
Řekněte to naplno, máte na to. Uvidíte jak se vám uleví. Proto jsem vám poslal tu písničku, tihle kluci to skousnou. Nemusíte se schovávat za "poučné" studentské výtažky.A k falešným představám - Izrael vznikl na území Osmanské říše po jejím rozpadu po prohrané světové válce velice podobně jako Československo po rozpadu Rakousko-Uherska a jeho hranice jsou stejně tak "umělé". Britský a francouzský mandát  při onom dělení jen dočasně suploval neexistující státní struktury v oblasti. Židé si svoje hranice chytře vylobovali, my jsme si vytvořili "národ československý". Arabové na tomto území dostali nově vytvořených států hned několik. Jmenují se Jordánsko, Sýrie a Libanon. Stejně jako Němcům se to ani Arabům - celkem pochopitelně - nelíbilo a najednou se u nás objevili sudetští Němci a tam Palestinci. Oběma skupinám se .podařilo vytvořit dojem, že jsou malé menšiny krutě utlačované mocným státem a málokdo chtěl a chce vidět, že jsou (byly) ve skutečnosti jen částí okolní agresivní většiny. Evropské noviny psaly o "československém terorismu" a vládlo mínění, že kdyby se ti arogantní Čechoslováci jen vzdali kousku území, všude by byl mír.Přijde mi trochu legrační, když se do Izraele naváží zástupce národa, který ze svého státu vyhnal dva milióny lidí a dodnes má problém přiznat si skutečný počet tehdejších obětí. Proti odsunu byla totiž celá palestinská nakba jen slabý čajíček. Jenže ona to nebude historie, co vás tak nutkavě vede k tomu obsedantně se tu zabývat temnými zákruty semitské povahy.
0/0
21.3.2013 10:15
Foto

Voni maj zas kydy, pane Kedu
"Co mají tito lidé společného s Českou republikou?" No nic, jen si tu drze dovolili léta žít a pracovat. Co se dá taky čekat od Maďarů a Slováků, že? A za vším je samozřejmě velkej Žid, co tahá za drátky. Naštěstí je tu bdělý Kedu, vždy na stráži skutečného češství proti kosmpolitům a zaprodancům. Možná byste mohl prozradit podle jakého klíče to mýthické češství posuzujete. Měříte taky lebky?(disclaimer - po otci Prus, po matce Srb, přiženěný do hodně zchudlého anglického rodu, rád přenechávám Čechy těm, kdo správně skáčou)
0/0
19.3.2013 18:45
Foto

Kedu

otázka na Vás
kolik čechů v zahraničí organizuje například "pozici" maďarskou?Druhou otázkou je pak Váš vztah k multikulturalismu. Tato otázka je zodpovězená již samotnými tvůrci multikulturalismu (EU) a to negativně. Není v tom nic nacionalistického nebo nedejbože nacistického.
0/0
19.3.2013 20:05
Foto

Kedu

Sorosův nebo Bolsteinův agent Macek?
No tedy pane Macku, Vy jste ale dílo. Je vůbec problém se v té Vaší bohatě přívlastky ilustrované smršti vůbec nějak zorientovat o co Vám přesně jde. Mluvíte o Zemanovi, jako bojovníkovi proti terorismu? Máte na mysli jeho jednání ve prospěch útoku USA na Irák, když jim na stříbrném podnosu přinesl ten svůj slavný "důkaz" o napojení Atty na irácké zastupitelství v ČR? Asi po roce se z tohoto Atty vyklubal prodavač koberci, ale to už byla válka v plném proudu. Jak můžete své nepodložené výroky v rámci historie, která mluví ve Váš a hlavně Zemanův neprospěch myslet vůbec vážně? Kde beretu tu neskonalou drzost zde vytrubovat domnělá a údajná tvrzení Vámi prezentovaná, jako jedinou možnou realitu - výbuch autobusu v Burgasu - že viníkem je Hezbullah, když existují stejně věrohodná domnělá a údajná tvrzení z útoku obviňující samotné izraelce, kteří tím chtějí do svého problému vtáhnout EU. Ale jak píši, je to vše natolik údajné a nedoložitelné, že můžete vlastně věřit čemu je Vám libo. Vy jste si vybral Izrael. Napsal jste propagandistický, proizraelský text, bez jediného opravdu pádného argumentu, který by mohl umožnit Vaši snahu vnímat jinak. Udělat jste to nesmírně nanicovatě a hloupě. Mohl jste se alespoň zmínit o tom, že bojovníci proti Izraeli již mnohokrát v minulosti použili odvetné akce, jako pomstu za státní teror Izraele a formu volili asymetrickou - jestli tušíte o čem píši. A mimo jiné Hezbolláh není teroristická organizace, stejně jako Hammas, který má například vojenské křídlo Brigády Izz ad-Dína al-Kassáma...Co se týká Cata, tak Váš obdivuhodný příměr ke Kavanovi, to je asi na samostatnou kapitolu, protože jestli jste dostatčeně zasvěcen, alespoň se tak tváříte, víte, že Kavan vysoce pravděpodobně pracoval pro obě strany. Nevím pro kterou více, ale reprezentantem OSN se nestal kvůli Vašim krásným očím. "Libanonské Kartágo" - člověk by z toho co píšete brečel, ale vlastně jste nakonec přece jen trefil trochu hřebík na hlavičku. Stejně jako mezi starým Římem a Kartágem šlo čistě o obchod a sféry vlivu, o to samé jde i dnes. Evropa nemá žádné zdroje, ty jsou v Rusku a v arabských a afrických zamích. Do Ruska nemůžeme, dostali bychom tam přes hubu, tak nezbývá než nakoupit tropické klobouky a juchů...Milý pane, přestaňte psát absolutní hlouposti o terorismu a raději burcujte svědomím těch, kteří chtějí každý den jezdit autem či autobusem, kteří chtějí veškeré ty výdobytky užívat tak, jako dosud, ať si uvědomí, že buď zcela zásadně dojde k přehodnocení západního životního stylu postaveného na nadprodukci a nadspotřebě nebo holt bude nutné vytáhnout do války a vzít "Kartágu" co jeho jest. Ale to by se čtenářům ČP asi nečetlo snadno. Žádné kydy o morálce, o etice, o boji za svobodu, o boji proti terorismu, ale hezky narovinu, že jsme loupeživí rytíři a nehorázní cynici.P.s.Dan Macek vystudoval v Budapešti CEO, což je takový vychytaný filtr pro spolupracovníky Izraelských tajných služeb. Pro koho vlastně v České pozici pracuje? Pro Léka (původem maďar) nebo pro Babiše? (původem slovák).  Co vlastně mají tito lidé společného s Českou republikou?
0/0
19.3.2013 17:06
Foto

Dadyn87

Jasna stopa
Ja za tim taky vidim Mossad a jeho pokus vtahnout vysoce akceschopnou a efektivni vojenskou silou disponujici EU do izraelskych problemu tim, ze rozpouta nekolikaletou debatu na tema, jestli teroristickou organizaci Hizbalah zapsat na seznam teroristickych organizaci.
0/0
19.3.2013 19:10
Foto

Kedu

:-)
Uznávám, že sarkasmus této diskuzi dosud chyběl.
0/0
19.3.2013 20:06