Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Euforie kolem kauzy Rath není na místě

Zatímco podobně odvážných a schopných státních zástupců jako Lenka Bradáčová by se našlo několik, kvalitních lidí u policie rychle ubývá.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J92i31ř46í 51K70o85p47i57s

20. 5. 2012 8:33
A to nejsou na UOKFK, žádní odborníci na Evropské fondy?
Vždyť přece někdo musel být proškolen, absolvovat zahraniční stáže apod.! Tato problematika je značně složitá a takový odborník není hotov během 3 měsíců zaškolení! Otázka potom je, buď tam odborníci nejsou, nebo jsou a nepracují tak jak mají!
0 0
možnosti
Z

Zerocfdix

20. 5. 2012 17:44
dle mých informací bohužel nejsou
neboť ti, co proškoleni byli a ti co se v danné problematice již delší dobu výborně orientovali, bohužel  odešli . Specializovaný odbor na tuto probelamtiku - odbor korupce a ochrany zájmů EU tyto věci  nevyšetřuje více jak rok a věci týkající se ochrany zájmů EU - tedy zejména odhalování trestné činnosti v oblasti čerpání dotací z evropských fondů byly přesunuty na jiný odbor, kde mají své práce dost. No a o zahraničních stážích se nechte jenom zdát, pokud byl někdo v zahraničí, tak nikoli pro pochopení podstaty fondů. Odborníci prostě nejsou a ti co odešli, nebyli nikým nahrazeni. Nikdo to neřeší a nikoho to nezajímá. Věřte, že vím o čem mluvím.
0 0
možnosti
OZ

Ondráček Zdeněk

21. 5. 2012 6:52
čas běží
Bohužel, čas běží velmi rychle. Ten časový údaj více jak rok co se neřeší kauzy čerpání dotací EU je dnes již téměř dva roky. Ale koho by to zajímalo, že?A na stáže do zahraničí se často nejezdí něco učit, ale za odměnu pro chovné koně, aby posbírali certifikáty a osvědčení a alespoň papírově dokladovali svoji nepostradatelnost. Tažní přeci musí tahat, kdo by to za ně dělal.  
0 0
možnosti