Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Euforie kolem kauzy Rath není na místě

Zatímco podobně odvážných a schopných státních zástupců jako Lenka Bradáčová by se našlo několik, kvalitních lidí u policie rychle ubývá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ondráček Zdeněk

Reakce ředitele ÚOKFK
Vážení čtenáři České pozice,už je to tady. Tak dlouho jsem si zahrával s ohněm, až to vzplálo. Pan ředitel protikorupční policie mi konečně věnoval nějaký čas a sepsal k mé osobě své stanovisko, které si můžete přečíst na stránkách Policie ČR.http://www.policie.cz/clanek/stanovisko-reditele-uokfk-skpv.aspxNebudu jej komentovat, opravovat nepravdy a polopravdy ani nijak doplňovat. Kdo mě zná ví, kdo ne může si o mě udělat svůj úsudek. Pokud bych byl novinář měl bych z toho radost, radost z toho, že dělám svoji práci dobře, protože potrefená husa se ozve (a ozvala). Když mě pan šéfredaktor István Léko požadal o tento článek nevěděl jsem, jak jej uchopit. Na ÚOKFK je totiž mnoho lidí, kterých si profesně velmi vážím, ale také celkem dost lidí (někteří ve velitelských funkcích), kteří by se mimo policii živili jen velmi obtížně. Obdobně tomu je na různých článcích státních zastupitelství. Celý článek není o kritice ÚOKFK, SZ a soudů, ale o (ne)funkčnosti systému. A když někdo chce dělat svoji práci musí hledat cestičky a bojovat i s tím systémem.Všem poctivým policistům přeji pevné nervy.emeritní pplk JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček, Ph.D. 
0/0
21.5.2012 19:00
Foto

Zerocfdix

Velmi zajímavé prohlášení pana ředitele ÚOKFK
Velmi by mne zajímalo, proč pan ředitel rozhodl o přesunutí problematiky ochrany zájmů EU na jiný odbor, co ho k tomu vedlo? Proč věcně nepříslušný útvar - ÚOOZ umí tuto problematiku nejen vyhledat ale i zpracovat - viz. kauza týkající se evropských fondů na severu Čech? Proč jihočeská expozitura byla schopna vyhledat a zadokumentovat kauzu týkající se trestné činnosti v oblasti evropských fondů a specializovaný odbor nikoli? Kdo a s jakým výsledkem tedy vyšetřuje trestnou činnost v oblasti dotační politiky ? To jsou otázky, které pan ředitel dosud nezodpověděl.Pokus o dehonestování osoby pana Ondráčka ze strany ředitele ÚOKFK je více než trapný.  (některé věci , které uvedl, jsou značně zkreslené a nebo jde o výmysly)Řekl bych, že právě pan ředitel nese odpovědnost za stav útvaru. Tzv. brečet, že nemá lidi nikoho neomlouvá. Onehdy pan policejní prezident spolu s ministrem vnitra a potažmo premierem tvrdili , že není v zájmu nikoho oslabovat specializované útvary PČR určené pro boj s organizovaným zločinem a z finanční kriminalitou, korupci nevyjímaje. Proč lidé, kteří měli praxi v této oblasti - vyšetřování závažných kauz, odešli a odcházejí? Kde je chyba ?Panem ředitelem prezentované počty korupčních kauz, které byly vyšetřovány je jen strohé konstatování čísel. Chybí mi však informace, kolik těchto kauz bylo skutečně dotaženo k soudu a kolik těchto kauz bylo odsouzeno. Jaký objem finančních prostředků byl v rámci vyšetřování zajištěn?Těch otázek by bylo ještě mnoho a pan ředitel by měl být schopen je zodpovědět.
0/0
21.5.2012 20:28
Foto

Selinux

pane Ondráčku, díky a držte
pane Ondráčku, díky a držte se, je to běh na dlouhou trať, snad  jednou politici dají ruce pryč od policie, tak, aby mohla skutečně být apolitická
0/0
21.5.2012 20:29
Foto

Pokladník

To se dalo čekat
Ano, co jiného může pan Martinec dělat, než pokračovat v tom, v čem je nejlepší. Pomlouvat a dehonestovat.   Držím palce pane Ondráčku.
0/0
22.5.2012 8:56
Foto

J45i91b 66J34i34b 5504904247107

Místo hanopisů raději výsledky, pane magistře!
Nejlepší obrana proti nařčením jsou výsledky, pane magistře Martinče. Mnohem více nežli sepisování pamfletů s nesčetným opakováním jména ostouzeného (pro větší účinek při internetovém vyhledávání dotyčné osoby). Tak mě napadá… jak pokračujete ve věci Občanské žaloby? Doposud jsem nezaznamenal byť jen jediný relevantní výstup v této věci. http://www.neo2011.cz/obcanska_zaloba.pdf
0/0
22.5.2012 16:39