Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Financování Fischerovy kampaně: Jak to chodí u protikorupční policie

Policie má nástroje, jak se dozvědět pravdu o původu peněz na Fischerovu kampaň. Záleží jen na správně zvoleném postupu a přístupu policisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Odpadlík

Tak to jste nepoopravil,
nýbrž doplnil :-) Která mocenská skupina policii právě zneužívá, je těžko aktuálně zjistit. Určitě se to v čase mění (pořád nějaké veřejně propírané spory o to, kde má sedět který plukovník, atd.), nicméně to hlavní spočívá v tom, že zneužívat policii výše popsaným způsobem je možné. Mezi "vyšetřovateli" prostě chybí zkušení, nezlomní lidé, kteří by nepodléhali tlaku nadřízených a uměli si je postavit do latě. Jinak k Vámi popsané činnosti je třeba ještě státní zástupce, takže tam to asi také bude trochu skřípat.
0/0
16.9.2013 12:07
Foto

Jan Bláha

Postavit nadřízené do laťě?
To by mě zajímalo jak u vojensky organizovaného sboru budete dávat nadřízeného do laťě? Byl jste na vojně? :-)Mám dojem, že Vám to malinko ujelo... Já osobně si myslím, že se jedná o chybu středního a vyššího managementu policie, který ve strachu o svá křesla a výsluhy, není schopný stát za svými lidmi.Velitel má být zkušený starý pes, který povede svoje lidi správným směrem a pokud do nich bude "stříleno" za jejich práci, tak se jich zastane a obhájí jejich práci. Bohužel díky intrikám a řadě reorganizací to vypadá v PČR tak jak to vypadá - není kde brát a elévové si musí své ostruhy vydobýt i za cenu, že jim občas někdo dá přes nos.Jinak souhlas s Vámi. Která strana vládne st. zastupitelstvím a soudům, ta šéfuje všemu a rozhoduje o bytí a nebytí jednotlivců a to je sakra špatně.
0/0
16.9.2013 13:45
Foto

Odpadlík

Vojna
nemá se současným bezpečnostním sborem vůbec nic společného. Podle § 1 zák. č. 273/2008, o PČR, "Policie České republiky (dále jen „policie") je jednotný ozbrojený bezpečnostní sbor." Ta "vojenská organizovanost" již odpadla a to je i důvodem, proč se na příslušníky neaplikují trestné činy vojenské (až na vyjmenované výjimky). Jenže policejní vedení si to vyložilo po svém - organizace zůstala při starém ("stranický" způsob řízení) řídí to fakticky Bůh ví kdo (dříve to "alespoň" byla KSČ) a domnělá odpovědnost vedoucích žádná. Z Vašeho příspěvku to vypadá (neuražte se prosím), jako když jste právě dorazil z "Úřadu vyšetřování", které ovšem padly v roce 2001. V dnešním bezpečnostním sboru (připomínajícím bojovou zónu) musí mít "vyšetřovatel" hlavně velké zuby, aby byl schopen chytit nejen pašíka, ale i udržet si funkcionáře od těla-takového "fíka" ovšem poznáte při prvním kontaktu. Je jich málo, ale jsou. Práva a povinnosti halt mají všichni...
0/0
16.9.2013 19:19
Foto

Arny

Dlouhodobě je zde nadvláda "velké strany" nad vším
V praxi se to projevuje tím, že ti, co by měli být příkladem morální integrity a vzdělanosti, mají trvale na zadku hnědé kaliko.
0/0
17.9.2013 6:54
Foto

Arny

Je možné vyhrát bitvu s nadřízeným ale ne válku
V současné atmosféře u policie nemá smysl ani pokus o racionální argumentaci ve směru k nadřízenému, který ať již z obyčejné servility nebo z hlouposti a strachu o korýtko podléhá tlakům "shora".  Jsou jen dvě možnosti pro vyšetřovatele - odejít nebo se podvolit, nic mezi tím. Můžete být jakkoliv vzdělaný, zkušený a morálně na výši na to, abyste byl umlčen. Stačí velice málo - nedodržujete rigidní spisový pořádek, nemáte stanovený počet odklepů od okraje v žádosti, vynechal jste jednou za pololetí střelby nebo tělesnou přípravu (i když to třeba vůbec při svém zařazení nepotřebujete) a dalších sto a jedna hloupostí, které nemají vliv na kvalitu vámi odváděné práce. No a když nepomáhá k vašemu "zkrocení" drobná buzerace, tak může příjít na řadu kázeňské řízení. Argumentace na nesmyslné "obvinění" vás zaměstná a znechutí natolik, že skutečně uděláte nějakou "botu" ve vaší práci a už se vezete. Potom vám třeba kauzu seberou s odůvodněním, že na ni odborně nestačíte a místo ní dostanete jednu, dvě ...pořádné sr.čky (abyste přišel na jiné myšlenky).Co se týče potřeby státního zastupitelství k mnou popsané činnosti, tam určitě nic skřípat nebude-leda tak někdo zubama a pěkně potichu a z opatrnosti jen ve sprše při tekoucí vodě...
0/0
17.9.2013 6:35
Foto

Odpadlík

Možností je mnohem více,
záleží pouze na pohodlnosti jednotlivců, ovšem jako za každého režimu. Ani jedna z Vámi nastíněných variant není správná - buď s režimem spolupracovat, nebo ho nechat rozlézat a plkat na diskusním fóru? To třeba pro mě néjni. Kázeňská řízení jsou pro měkoty, mě se víc líbil institut ověření osobnostní způsobilosti, jenomže to už také není žádná hitparáda (http://www.nssoud.cz/Policejni-psycholog-musi-svuj-zaver-o-ztrate-osobnostni-zpusobilosti-policisty-presvedcive-oduvodnit/art/971?tre_id=135). Byť to navenek nevypadá, trochu se to klukům a holkám bortí :-) Proto preferuji, ač to možná nezasvěceným může připadat divné, při každé příležitosti "nefunkčního" nadřízeného pořádně nakopnout tak, až dostane druhou ránu o strop a třetí v důsledku gravitace. Jde to pomalu, ale docela se formují. Kdypak asi budeme mít nového PP?
0/0
17.9.2013 8:16