Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Jaké budou politické tahy velkých hráčů Zeman, Klaus a Kalousek?

Dosluhující i nově zvolený prezident a ministr financí jsou jediné osobnosti v české politice se strategickým myšlením. A můžou překvapit!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Roman Sláma

LIDEM a Kalousek
Zdá se mi, že "tlak" na nepodepsání koaliční smlouvy je částečně i Kalouskova úlitba Zemanovi. LIDEM jako celek není oficiálně ve vládě a tím pádem Zeman může vesele operovat tím, že nejsou nikdo a odmítat s nimi jednat... A nakonec - dobře jim tak.
0/0
8.2.2013 12:10
Foto

Vladimir1950

1:0 pro Zemana
První schůzky s parlamentními stranami  Zeman odsouhlasil s výjimkou tzv. "strany LIDEM", která neprošla" volebním bojem" a sestává z přeběhlíků VV. Jak Zeman při prezidentské kampani poznamenal,  tato "strana" se vejde do jednoho autobusu..Paní Kvaček-Peake, ač se v médiích snažila,  ostrouhala a Zeman vede 1:0.Miloši,jen tak dál!Pane Nováčku, velmi dobrý článek, jako vždy..
0/0
4.2.2013 16:14
Foto

Hdkn

Neukvapoval bych se.
Ve vládě není úlisnějšího tvora než Karolíny Peake. Můžete jí na hlavě dříví štípat, ale ona nespustí svůj cíl z očí. Na druhou stranu Zeman zesměšňoval protivníky odjakživa a následně se s nimi i spojil. Má-li Karolína Peake co nabídnout Miloši Zemanovi, nabídne to. Nakonec zjistíte, že Zemanův autobus pro stranu LIDEM se relativně "zvětšil" před očima, že není zase tak malý.
0/0
4.2.2013 16:47
Foto

Vladimir1950

Máte pravdu
až čas ukáže, co bude. Kvituji s povděkem, že Zeman do toho svinstva"hrábl"..Myslím,  že i on viděl , co je LIDEM a Kvaček-Peake  zač..Lze očekávat, že už je dostatečně poučený..
0/0
5.2.2013 10:38
Foto

Taupemole

BYLO BY ZAJIMAVE NECHAT UDELAT PREHLED, KDO ZE ZEMANOVA TEAMU UZ
BYLO BY ZAJIMAVE NECHAT UDELAT PREHLED, KDO ZE ZEMANOVA TEAMU UZIVA / VLASTNI BYVALY SUDETO-NEMECKY MAJETEK ?
0/0
4.2.2013 9:36
Foto

P89a24v35e33l 95M34i94c56h36a42l 9243675573

Tázal bych se sponsorů Zemanovo venkovské kampaně
Ti miliony nemrhali naslepo, a zejména tradiční soc dem venkovský tým nevaří z vody. Jeho ochota ke službě se ukázala již v podpoře Paroubka popř. starostů tam, kde vesnice zejména sudetská slába. Není to ještě lidová milice, je to jen dobře sehraný tým s neomezenými možnostmi, např. vytisknout plakáty nejlépe oboustranně, prostí vylepovači tak mají vždy oba, neumí počítat, netřeba párovat,  a když se nehodí, tak je schovat či zničit.Kdyby to vypadalo špatně, nasadí se bezúročné půjčky. Publicistika v metropolích, mazat si botky nebude. V legitimním státu by bilbord bylk dohledán, kdyby fungoivala opozice, byla by nástěnka, kde u každého bilbordu jeho zázemí. Ale to již škrabák co za domácí úkol psal ústavu, šikovně narafičil. Veřejnoprávní v režii záhadných snad ruských inspirátorů. Nevědomý agent není idiot, naopak, jen šikovně se věnuje tomu, co má úspěch, co mu nahrává, funguje. Jeho okolí už připraví, co třeba. Tak ony posuny v informacích k naučené bezmoci, hloupostmi se vyplňuje den, na podstatné není prostor.
0/0
3.2.2013 11:40
Foto

pokud Nečas ustoupí Kalouskovi, tj. přitaká fiskálnímu paktu,
(mimochodem krajně podezřelému projektu), už se o nic nemusí pokoušet. Je jasné, že za nitky tahá TOP09. A paralyzovaná ODS je děvkou pro všechno,  která podrží každému, kdo přijde,  jen když TO zachová zdání moci. 
0/0
3.2.2013 0:57
Foto

Selinux

nikde jsem nenašel co vlastně fiskální pakt obnáší
nějaký solidní rozbor, takže ani nevím, zda se bát nebo ne, možná nejsem sám a možná by to mohl být i námět pro ČP?co se týče ODS|, Nečas ať je jakýkoliv, myslím, že některé kauzy se rozbýbaly díky němu, no a klika, která volá po Klausovi a návratu starých časů, to je humus, co by rád zase do dozorčích rad, jednou ty mě, podruhé já toběneměl bych na ty "kompromisy"  žaludek, jenom když si třeba vybavím Boriska Štastného jak si medí s Hulínským někdě v dozorčí radě, je mi na zvracení, političtí kádři, co nikdy nebudou pořádně slušně pracovat
0/0
3.2.2013 17:02
Foto

Hdkn

Už asi po sté se dočítám,
že TOP09 nemusí inkasovat v parlamentních volbách tolik hlasů, kolik by se dalo očekávat vzhledem k relativnímu úspěchu Karla Schwarzenberga. Může to být totiž mnohem více.Zeman se sejde s Nečasem a Klausem. Bude tam Nečas za koalici nebo za ODS ?Nečas tam bude nejspíš za obojí, ale v každém ohledu jak nahý v trní. Kalousek se svým fiskálním paktem do nadcházející schůzky hodil vidle a bude s tou hromadou pěkně míchat. Nečasovi tím hodil záchranné laso. Nečas si pak může pro ODS zvolit smrt Kalouskem nebo smrt prezidenty. Vybere si tu nejpomalejší. Tu s Kalouskem.
0/0
2.2.2013 23:25
Foto

Selinux

hlasy pro K.S.
podle mne nebyly pro TOPku, byly to mnohokrát  hlasy bylo proti M.Z. , Kalousek z paměti jen tak nevyprchá a pro řadu lidí je "zlosyn" zvýšené daně, vehementný postoj CASA, lidi si vzpomenou na složenku, eskartu atd.  a budou mít rudo před očima...to jsou věci na které si volič vzpomene, kromě toho není vidět pořádně nikdo ze STAN, kdoby ho "doplňoval"
0/0
2.2.2013 22:54
Foto

Hdkn

Souhlasím,
nicméně tím, že je Zeman už ve hře, tak zájem o hlasy TOP09 může být stále.
0/0
2.2.2013 23:29
Foto

Selinux

to samozřejmě......
i tak bude záležet na vývoji dalších dnů, kdo bude mít v médiích lepší "image", nicméně jen málokdy se povede stejné pol. straně zvítězit ve volbách 2 x za sebou, to by TOPka musela umět víc "prodat" svoji práci ve vládě, a samozřejmě bude záležet na tom, co případně spáchali či nespáchali na komunálních úrovních ........řada lidí má sklon paušalizovat, a pokud je komunální politik dobrý, volič si do něj rád promítá svá přání i do vyšších pater, pak už je jen otázkou, zda pouze přání není otcem myšlenkykonečně jsem shlédlhttp://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/http://www.youtube.com/watch?v=NBZ-SA9Pi3Qa je to teda "štáva", přál bych si never more, ale asi to zůstane jenom u přání ;-(
0/0
3.2.2013 16:53
Foto

Hdkn

Dobrý postřeh,
všichni odhadovatelé se zaobýrají pouze TOP09, potažmo Karlem Schwarzenbergem, ale již zapomínají na STAN. V duchu hesla:"my tady na vesnici máme k sobě jaksi blíž", můžou karty padat všelijak.--------------------------------------------------------------------------------------------------
0/0
4.2.2013 19:14
Foto

Křivan

Co je správně?
 1. Schwarzenberga v Mnichově litovali, že nevyhrál volby 2. V Mnichově litovali, že Schwarzenberg nevyhrál volby.
0/0
2.2.2013 17:15
Foto

Pulsar

A co Zemanovci
nehrozí nějaké větší přesuny z Čssd?
0/0
2.2.2013 16:08
Foto

STAN? Starostové a nezávislí?! Jaký paradox.
Jak mohou být NEZÁVISLÍ nezávislými, když jsou baraby, ne-li slouhy,  TOP09? A starostové v tomto podivném konkubinátu hrají jakou roli? Ne jinou, než závislí nezávislí: jsou jen velmi chabě maskovanými nosiči vody dřívebratra lidovce Kalouska, nyní se krčícího za Schwarzenbergskou značkou kvality. TOP09 používá nemravné mimikry, vydávajíc se za starostovskou, nestranickou, či dokonce nezávislou. Ve skutečnosti expanduje na komunální úroveň získáváním vazalů mezi provinčními politiky, kteří za tuto službu Velkému Bratru získávají jeho podporu v boji o komunální kotýtka.
0/0
2.2.2013 12:13
Foto

Ctenarcp

Tady něco nehraje
Mezi stratégy a osobnostmi schopnými směřovat k vytčenému cíli chybí jméno Karla Schwarzenberga. A z naprosto neznámého důvodu za TOP09 hovoří a jedná Miroslav Kalousek.Karel není žádný maskot! Karel, Karel ... je štramák. Není to tak dávno.
0/0
2.2.2013 8:44
Foto

Křivan

máte pravdu, více než si myslíte
Vítejte v lepších časech.
0/0
2.2.2013 15:06