Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

K čemu tu vládu vlastně máme

Podnikatelé Babiš a Bernard měli studentům VŠE prezentovat své názory na vládní hospodářskou politiku. Prý ale dosud o žádné neslyšeli.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

8. 12. 2012 16:09
Nač máme vládu a stát ?
Odpověď není jednoduchá. Nikde se nehovoří o hospodářských skutečnostecu, světových trendech, rozdělení teritorií mezi monopoly.To je skutečnost dneška.Zatím se jen kritizují poměry..Pokud stát podniká se zbytkem svých podniků, měl by se chovat jako podnikatel, ale  ne jako laik. V tom má pan Babiš pravdu. (Jako podniká třeba Singapur)Pokud nepodniká, měl by reformovat svou velikost, omezovat výdaje na správu státu, sundat občanům daňové tlumiče iniciativ, starat se o plnění základních povinností  jež má ke svým občanům. O tom si již štěbetají i vrabci na střechách. Souhlasím s názorem "Miláno z Děčína" (proč nemá řádné jméno, nemá se za co stydět), že na vině je zákonodárství. Vinu mají právníci. Vymahatelnost práv udávaná v zákonech, zůstává jen na papíře. Udělejte v justici pořádek, a bude pořádek i ve společnosti. To je základní úkol.Pořádek je třeba udělat i s politickými stranami, s touto brzdou  společnosti.Pokud se neprovede reforma státních struktur, pokud se nezmění , bude stát dále upadat do dluhů. Ale jak dlouho ještě ? Z turismu a skladování, se neuživí více než půl milionu nezaměstnaných.
0 0
možnosti

Livadia

5. 12. 2012 9:16
Proč?
Jaký má smysl, že tito pánové, z nichž jeden dusí národ svými oligopolními praktikami co se potravin týče, kdy všechno je dražší než v západních zemích a kvalita zároveň nižší a druhý profituje z tragické skutečnosti, že Češi smutek a frustraci neřeší, ale zapíjejí... jaký má smysl, že právě tito 2 dostávají takový prostor k vyjadřování svých "myšlenek"? Budiž - oni si ten prostor prostor dokážou koupit... ale proč jim lidé naslouchají? Bernard dostal tolik prostoru před (a během) posledními parlamentními volbami,  že by mu mohli závidět i vítězové různých pseudotalentových soutěží. Pro tuto vladu agitoval. S čem je tedy nespokojený? Ať si přizná, že je hlupák a přestane poučovat, jak a co má být a jak toho dosáhnout. Nemůžeme mu bránit v opíjení lidí svou břečkou, ale opíjet je svými bláboly je již mírně řečeno patetické... 
0 0
možnosti

Selinux

5. 12. 2012 23:06
myslím, že házet do stejného pytle
Babiše s Bernardem je velký omyl, stejně jako domnívat se, že Češi pijí pivo ze smutku a frustrace, zapomínáte na fakt, že každý jede trochu jinou linii, první tvoří monopol, druhý podporuje udržení malých pivovarů a to je jiná životní filozofie nemyslíte? Pro mne je tedy velký rozdíl, jestli mi někdo ovlivňuje až diktuje výkupní ceny surovin zatímco druhý se snaží o nastolení regulí pro udržení konkurence, vy v tom rozdíl nevidíte?
0 0
možnosti

Miláno Z Děčína

4. 12. 2012 18:23
Zde je hlavní viník JUSTICE....
Nechte již toho!Když Vám někdo otevřeně řekne,že se cesty k PODVODU vždy najdou,tak by se měl ministr spravedlnosti rozkrájet,či-li,24 hodin denně s nejlepšími právníky pracovat na podkladech každého jednoho,sebemenšího zákona pro vládu a parlament,aby stávající paskvily zákonů byly života schopné,vysvětlení a účinnost jich byla na dlouhé období a jsme-li v té EU také rovněž jednotné!!!A,že se to třeba dělá je lež nad lež a dá se to nazvat " ZÁMĚR,aby to nefungovalo a vše v skoro ještě ČR se úplně položilo a byl konec státu"!!!!!
0 0
možnosti

21. 12. 2012 15:37
Justice je hlavní viník
Pan Miláno z Děčína má pravdu. Na nepořádcích a nespravedlnosti u nás je vina justice, jinak řečeno tedy zákonodárství. Možná, že je to záměr někoho, skupin lidí, snad i další vyšší zájem.Řešením je reforma zákonodárství. Dovedu si představit její provedení. Toto řešení narazí na odpor celé armády právníků, advokátů, pro které je džungle zákonů základem jejich živobytí.Tento stav je dlouhodobý. Takže se dá s úspěchem předpokládat, že se takovéřešení neuskuteční, ke škodě státu i občanů.Podle mého názoru , stávající zákonodárství , nezajímá mravnost, ale jen důkary činů, jednání. Na pohnutky, příčiny činů, skutků, jinak  k mravnosti,  právo nepřihlíží.Proto k regulaci lidského egoizmu, který je motorem dynamických změn vztahů mezi lidmi, jinými slovy je příčinou všeho zla na Zemi, musí dojít. Jinak lidstvo ztratí vše co za 2000 let civilizací vybudovalo. Mírně řečeno !
0 0
možnosti

J52i45ř10í 17K69o37p48i50s

4. 12. 2012 16:56
Stále dokola omílaná blbost "stát by se měl vést jako firma".
Stát nemůže být nikdy veden jako firma z jednoho podstatného důvodu a to, že stát smí dělat pouze to, co mu zákon umožňuje, kdežto firma může dělat to, co zákon nezakazuje, což je diametrální a zásadní rozdíl. Pan Babiš by o tom již měl být, vzhledem ke svému věku a životním zkušenostem, obeznámen!!!
0 0
možnosti

Pocono

4. 12. 2012 19:39
Nebojte se,  on s tím
Nebojte se,  on s tím obeznánem je a taky toho patřičně (zne/vy)užívá - nevhodné si škrtněte.
0 0
možnosti