Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Karolína Peake zatajila před veřejností 18 milionů z prodeje luxusní vily

Vicepremiérka Karolína Peake v čestném prohlášení o svých příjmech z roku 2010 neuvedla částky, které získala již coby poslankyně.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Margita

28. 10. 2012 17:13
proč je ve vládě tolik lidí s hypotékou?
   Logickou   úvahou   lze  dojít  k  tomu,  že  takoví  lidé   "v  nelehké  životní  situaci",  kteří  dostali   značnou  infuzi  od   nás  "nevyvolených",  budou  držet  spolu  a udělají  všechno   proto,  aby   hlavně  spláceli.  O   jejich  morálce  směrem k  nám  lze  už   z  toho  titulu   pochybovat.    Navíc, pokud   si   vzpomínám,  když    zrádkyně Peak  zakládala  LIDEM   a  čelila  nevěřícím  pohledům kolegů   z  VV,  argumentovala    vyvoláváním   soucitných  pohledů  kvůli  své  nesplacené  hypotéce    a svým  dětičkám.... (Všechno  přece  děláme  jen  a jen  pro  ně!). Jestli  tohle   někomu   uniklo  a  jestli  tohle  někomu  připadá  přijatelné.....................
0 0
možnosti

Downdown

26. 10. 2012 19:38
co čech to...
Karolíno, odstup, ted již Tě sněmovna vydá, ne jako kdysi. Fašista nezůstane fašistou, komunista nezůstane komunistou, ale  Mrcha zůstane vždy mrchou a vzžírka vždy vyžírkou (a tomuhle se říká poctivě vyděláné peníze, a takováto individua nám budou předvádět  čistý profil a  budou hlásat  boj s korupcí) .Tak TOHLE  by měla prošetřit policie, ve spoluprácim přinejmenším s finančním úřadem, protože lze oprávněně pochybovat, že manželé přiznali poctivě daně ze zisku cca 35 mil Kč (ptám se, co na to mistr světa ekonomů chemik Kalousek?). Doufám , že tam trestní oznámení - podání na policii bude jen pršet. Problém je, že v česku morálka vystupňovala, že je normou, že jde o peníze vždy  v první řadě.  Všichni rádoby úspěšní se zaštitují, že to budí závist.Ale buďme spravedliví a objektivní, je to tak? Aneboo jde spíše o nespravedlnost, o zvýhodňování pár nahoře s konexema na úkor všech poctivě pracujících lidí? Např kdo závidí někomu, kdo opravdu vydělal poctivě? Kdo zavidí  Wichterlemu, Jágrovi, Gottovi, atd?? všem kdo se k tomu dopracoval vlastní pílí a neskonalým úsilím??Ale je třeba ovlivnit veřejné mínění, že  vše je jen závist, a to se v této banánové republice daří, neboť i v médiích lze mít za zásadní, že jde vždy jen a jen o peníze. 
0 0
možnosti

Knight

25. 10. 2012 14:09
Hehe ja jsem klidny a me
Hehe ja jsem klidny a me spani necini klidnym jine veci nez majetkove pomery pani Peake. Ja ji to preji pokud se k tomu dostala poctivou praci.Vase danarka vi vic nez ja, i proto me to zajimalo. Me osobne lezi v zaludku spolecenska situace v CR vcetne politicke kultury. Tohle je jeji soucasti nevybocujici z toho jak to tady vypada.Nejsme zavistivy, vazim si lidi, co neco dokazali svou praci a umem. Nesnasim lidi, co parazituji na praci druhych.
0 0
možnosti

Petr Hovorka

25. 10. 2012 11:25
Ano, i s Vaším tipem souhlasím, ale má to ještě jednu rovinu
Nějak se nechce věřit, že by tento kostliveček paní Peak panu Bártovi unikl...V té souvislosti by byl zajímavý zdroj informací a rovnou podotýkám, že nijak paní autorku nepodezírám, ale její zdroj už ano....
0 0
možnosti

Knight

25. 10. 2012 12:48
Nevím, neznám vztahy VV a
Nevím, neznám vztahy VV a popravdě jsem skeptický k tomu, co slycham v mediich. K panu Bartovi se nebudu ani vyjadrovat.Jedna se o budto o investigativni praci, nebo je to od nejakeho jejich znameho pripadne spina od protistrany, i treba VV to je tezke rict kazdopadne je dobre, ze je to venku.
0 0
možnosti

S. Marková

25. 10. 2012 9:18
Nerozčilujte se,
já se ty dívčiny opravdu nezastávám.Jediné co si myslím,že s touto transakcí hraje Karolínka oproti Grossovi,Paroubkovi a Dvořákovi nějaký okresní přebor.
0 0
možnosti

Knight

25. 10. 2012 10:30
Nerozciluji se:-) Nevim
Nerozciluji se:-) Nevim jestli ten kresni prebor myslite co do velikosti transakce nebo jinak. Co do dokazovani a sofistikovanosti je to mnohem lepsi a cistci nez to, co udelal Paroubek nebo Gross. Kdyby tam nebyly ty neobvykle splatky a ona to priznala, tak by na tom nebylo nic moc divneho. Bylo to dobre vymyslene.
0 0
možnosti

S. Marková

25. 10. 2012 9:09
Viděla bych
to možná tak,že Karolínka zjistila,že by bylo možné dostat se k přístupové cestě k té nemovitosti,takže využila situace a koupila nemovitost,která díky omezenému přístupu měla nižší cenu.Pravda,to,že ji prodala anonymní firmě,je fakt na vysvětlování.I když,na druhou stranu,myslím, že příští volby ji smetou do propadliště dějin,a nějaká Peaková bude všem ukradená.  (mě to zní taky líp pane Bednář,ale tím,že je to cizí příjmení,to tak netrhá za uši  jako Ema Smetana na Nově)
0 0
možnosti

Murdoch

25. 10. 2012 12:32
Stano, totéž s tou
Stano, totéž s tou přístupovou cestou napadlo i mě. Možná to prostě byla čirá spekulace s důvěrnější znalostí místních poměrů, koneckonců Veverky svého času odstřelily starostu tuším 1  a docílily tím toho, že se navrátil synek realitní magnáta Filípek Dvořáků. Takže možná i v tomto případku ruka ruku myla... Jinak Knigtovi díky za to, že se dále pídil...
0 0
možnosti

Knight

25. 10. 2012 8:53
Ja myslel, ze si rozsirim
Ja myslel, ze si rozsirim obzory. Co se tyce financniho muzete mit pravdu ale danove to nefunguje a zadna vyhoda tam neni. Spis by to bylo nevyhodne pro Peak tudiz se vracim k tomu, ze se mi to cele nezda. Ta transakce smrdi.
0 0
možnosti

Urvisu

25. 10. 2012 14:04
Zcela jistě se vraťte kamkoliv, kde vám to přidá více na klidu, Knighte, rozhodně nejde o to, abych vám přidělával starosti. Já zůstanu taky na svém, jelikož mi to sdělila právnička, která vykonávala činnost daňového poradce pro mafii v 90. letech (rozuměj komunistické kádry z předlistopadové éry, které legalizovaly nakradený majetek, tato žena byla zavražděna v posilovně), mám sloní paměť :) Peake je bohatá žena, Knighte, s někým to prostě zacloumá, někoho to ponechá klidným, já osobně mám proti účasti této ženy ve vysoké politice zásadní výhrady, je nevyzrálá a neprůbojná, zřejmě i špatně vychovaná, má pokřivený charakter, její chování vůči bývalé přítelkyni Kateřině Klasnové považuji za odporné… majetkové poměry Karolíny Peake mne však jako téma zcela míjí, jsem rád, že má to nejlepší SUV pod sluncem :)
0 0
možnosti
Jaká škoda?? Vždyť stejně
Jaká škoda?? Vždyť stejně ničemu nerozumí//
0 0
možnosti

Knight

25. 10. 2012 7:12
Te danove vyhodnosti stale
Te danove vyhodnosti stale nerozumim. Nezlobte se. Pokud koupim nemovitost do majetku firmy danove ji odepisuji podle prislusneodpisove skupiny. Nema to nic spolecneho s tim, jestli jsem ji realne zaplatil a jak. Jakmile je v mem vlastnictvi a majetku, tak ji odepisuji. Proto nechapu jak je to danove vyhodne pokud splatky rozlozim do vice obdobi. Prosim vysvetlete mi to. Dekuji
0 0
možnosti

Urvisu

25. 10. 2012 7:35
Ne, nevysvětlím, vím že takový postup nabízí daňové výhody, ale nechce se mi to zkoumat z pohledu účetního, není to můj džob a netoužím po takových vědomostech. U takových částek může hrát roli vliv inflace, vývoj měnových kurzů, co já vím… splatit dluh mírně devalvovanou měnou, tzn. při větším výdělku v číselné hodnotě, je jistě výhodnější, než zaplatit celou částku jednorázově ihned. Peníze na splátky je možné pořizovat nákupem a prodejem cizí měny, spekulacemi. Úroky vydělávají peníze na splátky, takže postupně mizejících 60 milionů může vydělat alespoň na jednu splátku.
0 0
možnosti
Je to zřejmé, smrdí to, jde o praní špinavých peněz.
Káča tímto ztratila jakýkoliv mandát býti protikorupční političkou. Zařadila se mezi zločince, škoda.
0 0
možnosti

S. Marková

25. 10. 2012 9:11
No,
zločinec je asi v tomto případě moc silný kalibr,zcela jistě ale ztráci morální kredit kohokoliv kádrovat.
0 0
možnosti