Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kauza Snowden: Britové odposlouchávají také českou komunikaci

Útok na transatlantické kabely. Britská tajná služba odposlouchává telefonáty, čte naše e-maily a ví, které webové stránky navštěvujeme. 

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZO

13. 9. 2013 14:01
Pravda se nedá zničit.
Američané se chtějí jen dozvědět pravdu. Tak jim to přejte. Pravda je nedá zničit, pravdu nelze "zabít",  je ověřitelná fakty a čísly. Snad se z pravdy poučí. Kdo říká pravdu nemusí se bát nikoho !
0 0
možnosti
S

Sseremeto

12. 9. 2013 22:03
Čemu se divíte???
Opakovaně jsem zde psal, že náš národ, čítající cca 10 mil. obyvatel, nikoho nezajímá. Proč by měl brát v potaz kdokoliv naše zákony, když je neuznávají ani naši zákonodárci? Čekáte od nich někdo nějakou reakci? Já ne. Celkem jednoduchý slovní řetězec, který je zadán jako vyhledávač zaznamená naši komunikaci. Třeba se někde objeví "terorismus, sarin, zasraní američani" a ihned dojde k zaznamenání této komunikaci. A to nejen ve psaném projevu, ale i ve slovním. Je to obecně známá teze, proto si myslím, že se teroristé domlouvají úplně jinak. Pak zde vznikne otázka, proč se tento odposlech elektronické komunikace děje?! Dle mého názoru se vůbec nejedná o "národní zájmy a teroristy", ale o hospodářskou a průmyslovou špionáž. Nikdo z nás totiž neví, jaký slovní řetězec je do sledování zadán a "špionážní velmoci" nám to neřeknou! Uvedu malý příklad, v nedávné době Německo uvedlo, že odhalilo teroristické spiknutí, zatkli nějaké lidi. Vrah Obama řekl, že v průběhu špiclování komunikace na celém světě zhatili velké množství teroristických útoků. Ptám se, proč to nebylo nikde zvěřejněno, že např. někdo chtěl zaútočit na letiště, obchod, ale konkrétní věci....prostě nikde ani slovo. Já jim to nežeru. Za socializmu nějak pracovala STB, tvrdím, že je to úplné nic proti tomu, co zde teď provádí USA a VB. CIA mučí, unáší a zabíjí lidi, aniž by k tomu byl jakýkoliv zákonný důvod, vůbec bych zde ani nebyl schopen vyjmenovat, co vlastně všechno dělá nezákonně! Co s tím uděláme? Hovno! Protože jsme jen ten národ, který má cca 10 mil. obyvatel.
0 0
možnosti
K

Kevil

12. 9. 2013 16:23
Zjistit adresu účastníka Internetu je otázka 30 sekund
Na základě písemné  žádosti jsem kdysi sám musel policii předávat adresy lidí pro potřeby vyšetřování, kteří se "skrývali" pod  IP či DialUpem.
0 0
možnosti
Foto
Někdy mám stejný pocit
že jim děláme jen " křoví "...A  spousta různostátofilů  opakovaně a zjevně cpe svoje hlavy do zadních částí některých  velmocí, i když vědí,že dělají jen roli bílého koně.Já si myslím,že nejlepší přátelé jsou ti,kteří jsou na tom stejně jako my. Já si osobně myslím,že je to nejvíc Srbsko(zkušenosti z minulosti..).Nesmí se říct křivé slovo proti USA, smí se nadávat na Rusko,Čínu,KLDR,Kubu,Balkán...tož tak...
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

12. 9. 2013 6:20
Na každé radiostanici bylo
Na každé radiostanici bylo napsáno: POZOR, NEPŘÍTEL NASLOUCHÁ! Jinak Britové a Američané nejsou našimi spojenci, jen nás využívají a zneužívají
0 0
možnosti
KB

K. Balouk

12. 9. 2013 5:55
Jiný úhel pohledu
Od České pozice bych čekal trošku více profesionálnější přístup. Či minimálně používání terminologie, což by ji odlišilo od většinového bulváru. V každém případě je třeba se na věc podívat i z jiného úhlu. NSA, jakožto i GCHQ jsou zpravodajské agentury a očekává se od nich, že budou shromažďovat informace. Metody a postupy musí být už z podstaty věci nové, inovativní, neotřelé a úsilí soustavné. Více než na tyto metody je třeba se soustředit na legislativní procesy, omezující zneužití. Nekritizujme jejich schopnosti a nevěnujme velké úsilí (zbytečné) technické obraně. Obracejme se na legislativce a je zatěžujme. Zkusme se na tuto politickou debatu, nazývanou nesprávně skandálem, podívat z úhlu, který jí náleží: http://bit.ly/17RnYxq. A mimochodem, ruská stopa ve Snowdenově prohlédnutí múže být více smrdutější, než se doposud připouštělo: http://bit.ly/18DWFrA
0 0
možnosti
K

Křivan

12. 9. 2013 9:21
Tak jsem se pokusil připojit
Tak jsem se pokusil připojit na uvedené odkazy a zamrznul mi internet.ps. na podruhé to vyšlo
0 0
možnosti
P

Pocono

12. 9. 2013 1:57
A pak prý spojenci...
A pak prý spojenci...
0 0
možnosti
PM
To doufám
Jednak jsou to spojenci, jednak nemáme ani na placení dluhů a musíme dělat čím dál tím větší (pokud vláda propad zpomalí, musí padnout), jednak  se tím řeší i naše bezpečí, aby nebylo jen v rukou p.Bublana. (cituji: "já kdybych mohl mluvit") To se potom hravě kandiduje, to nemůže konkurovat nikdo. Jistě podle zákona, nic se neprozradí, ale ta síla, ta převaha... ,..  komunista soc.demokrat.spozák p.Zeman už v tom jede 50 let, kdo jiný nám v takovém balaganu pomůže, nejen proti tororu, ale i proti nepřátelskému převzetí státu. Potíž s prodejem informací marketingu, ale u nás prodáme i babičku. Kdysi jsem spal v nouzi u významného českého básníka, byl bez peněz a sponsorovat se mi ho nechtělo, měl obrat desetinásobek, než já. Navrhl jsem, že něco jemu nepotřebného ale koupím, barák natřískaný od sklepa po půdu. Jak tak přehraboval, čeho by se zbavil, šli jsme nad ránem kolem koupelny, otevřel dveře, myla se tam polonahá jeho tchyně, a pravil nikoliv ve verších "tohle ti prodám". Hezké počtení, milí gentlemani na ostrovech.
0 0
možnosti