Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Kdy na MŽP skončí éra nekompetentnosti?

Environmentální resort se ministrům Drobilovi a Chalupovi podařilo ochromit. Podivínský to završuje. Dá koalice ministerstvu novou šanci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Aligator1674

Udělat kozla zahradníkem
ještě neznamená, že ten dotyčný bude rezort MŽ řídit špatně. Priorita společnosti musí být vždy kompromis mezi užitkem pro ni samotnou a chráněním přírody. Není možné, jak se to mnohdy v nedávné minulosti dělo, aby zájmy "žabiček" vítězily nad zájmy lidí, kteří nějakým nedodělaným projektem byli poškozováni na zdraví i majetcích. Je třeba úplně potlačit aktivity tzv. "ekoteroristů" a spekulantů, aby se např. výstavba nových silnic neustále odkládala a hledala se nesmyslná a drahá variantní řešení.Na druhé straně je třeba mít na paměti, že cesta Německa, které realizuje projekt "zelené" energie, je pro nás zatím těžko uskutečnitelná pro její vysoké náklady. Už tak doplácíme všichni na fotovoltaiku, ale proti Němcům nemáme tak vysokou životní úroveň a takové rezervy v rozpočtu. O růstu "zelené" energie by se dalo hovořit, kdyby se podařilo zajistit naprostou korektnost provádění a provozu těchto projektů a stát by si musel udělat pořádek ve veřejných financích, aby mohl tuto oblast dotovat. Pokud by se náklady opět , jak je u nás zvykem, daly na vrub drobných spotřebitelů (což je samozřejmě vidět v Německu, kde náklady na 1 kWh značně narostly), pak by musely vzrůst i platy a důchody na úroveň podobnou jako v Německu. Jinak energie z jádra je pořád nejlepší řešení. Rozhodně mnohem čistší a levnější než spalování uhlí, které je u nás stále nedoceněnou surovinou pro chemický průmysl.
0/0
29.12.2013 8:17
Foto

Můžete být adresný?
ČP je celostátní, kdo není z Přerova, jak má vědět kterého náměstka primátora máte na mysli? Také skáplých náměstků z MŽP bude víc. Buď si za informací stojíte, nebo nepište.
0/0
12.12.2013 15:39
Foto

Technokraté ovládají MŽP...
A bohužel, promítá se to i do regionů, dnes již nežijící první náměstek MŽP,  původem z Přerova, prakticky tlumil vliv ochrany přírody a snažil se prosazovat komerční aktivity i v chráněných oblastech.  Jeho otec, působící v Přerově jako náměstek primátora, postupuje ve stejném duchu jako syn. Pomocí změn územ. plánu trhá části dříve chráněného území a rozděluje je ve prospěch komerčního využití. Aby to bylo jednoduché, pod záminkou úspor byl upozaděn odbor ŽP na magistrátu a sloučen s odborem stavebním. Je to typicky technokratické řešení. Přitom je obecně známo, že do přírody je lépe nezasahovat. Už Aristoteles kdysi prohlásil - Příroda nic nedělá bezúčelně.
0/0
12.12.2013 14:53
Foto

Problém je v tom, že ani Zelení
jejichž výkonná vrstva zdegenerovala v "nevládkové" grantové vyžírky pod ekologickým labelem  neschopné střešit širší ekologicky orientovanou veřejnost dnes nejspíš nejsou schopni vypomoci a zezadu přistrčit odborníka či ekologicky orientovaného managera nestraníka.  Špidla se jeví jako bezkonkurenčně nejlepší kandidát.    K  "ANO" i k paní Jourové mám zatím spíš kladný vztah možná proto, že si do nich něco promítám, skutečnost ukáže.  Jihočeský taťka je však podobný politický suterén jako Vandasovi dělníci či Bobo. 
0/0
12.12.2013 5:36
Foto

Svaty

Postačilo by kdyby to
Postačilo by kdyby to ministerstvo přestal řídit Křéťa ale volený zástupce s mozkem.
0/0
11.12.2013 13:31
Foto

Odpad

prokleta priroda
jen lidi muzou prirodu branit, pred jinyma lidma - prokleti lezi v tom, ze vsechno co ochrana prirody od cloveka potrebuje je nic - minimalizace a eliminace vsech lidskych zasahu, sama vi nejlip. z niceho nic nekane, takze ochrana prirody bude vzdy obasti ponekud prokletou, o kterou budou mit nakonec zajem jen ti lide, ktere omezuje a tim padem si tam budou chtit delat vetsi prostor pro vlastni business, spis nez by delali ochranu prirody. tomu svedci pritup minulych vlad, Rusnokovu nevyjimaje (byt v jinych smerech byla posunem k lepsimu) a podobnemu nasvedcuji i tragikomicke nominace lidi z energetiky nebo chemickeho prumyslu - ktere pusobi jako vysmech a jestli ANO jinak celkem rozumim, tak tady opravdu v nicem.
0/0
11.12.2013 10:46