Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Kouření může nejen zabíjet. Čeští kuřáci si na sebe vydělají.

Dle nejnovější studie Tabacco Atlas loni tabákový průmysl usmrtil na světě šest milionů lidí. Jeho roční tržby dosáhly 0,5 bilionu dolarů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jak to tedy je ;)
... "Za léčení nemocí kuřáků se ročně spotřebuje v systému veřejného zdravotního pojištění asi šest miliard, přínos do státního rozpočtu z té daně za kuřivo je asi 60 miliard," řekl Heger České televizi.Ministr vychází z analýzy, podle které stát vybere na spotřebních daních za tabák 44 miliard a dalších zhruba 16 miliard zaplatí kuřáci na DPH. Léčba rakoviny, infarktu atd. ale prý pojištovny stojí jen šest miliard.Taková čísla se zdají v pořádku i ministru financí Miroslavu Kalouskovi. "Ta analýza potvrzuje to, co jsem si upřímně řečeno myslel vždycky, že je to přínosné, a nikoliv ztrátové. To vůbec neznamená, že bych propagoval kouření," podotkl... Stát tedy opravdu na kuřácích těžce vydělává a potvrzují to nakonec i oba zainteresovaní ministři, zdravotnictví a financí. ;)Nejen ze zdravotních důvodů, ale i právě kvůli těmto finačním důvodům jsem po 35 letech kouření přešel na "VAPING" (e-kouření). Dnes mám sotva 10% náklady na mé kouření a o přínosu mému zdravotnímu stavu ani nemluvím. 
0/0
2.4.2012 6:08
Foto

L13a71d34i28s39l18a46v 34N15o36v35á29k 2217973504843

Jak přesně dokáže diagnóza nemoci zachytit vliv kuřáctví
u léčeného pacienta? Domnívám se, že zcela určitě nedokáže, kromě těch opravdu silných čmoudilů prosáklých dehtem. A u pasivních kuřáků vůbec ne. Každý nejspíš na otázku "Kouříte?" odpoví, že ne. Pochybuji, že u běžného pacienta nechá lékař provést test na zbytky látek z kouření v těle. Takže statistika i její čísla mohou být zavádějící, a to hodně. Navíc kouření s dalšími škodlivými vlivy může působit synergicky, proto přesné určení "co za to může" třeba ani nelze provést.
0/0
19.9.2012 16:51