Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Kuba versus Jankovský: Brzdí zákon o veřejných zakázkách ekonomiku?

Začaly diskuse, zda je nutné již podvacáté novelizovat zákon o veřejných zakázkách. Shoda je možná jen u několika vybraných bodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

K59a10r50e18l 18G36r73u92š28á82k

vv
Věci veřejné byly v poslední době vystaveny nové sérii útoků na stranu jako celek i na její jednotlivé představitele. Investigativní pořady České televize a televize Nova se na základě toho snažily vzbudit dojem, že financování VV bylo neprůhledné. Městský by Browse to Save">soud v Praze ovšem rozhodnutím ze dne 14.2. 2013 zrušil usnesení Police ČR o zajištění finančních prostředků na bankovním účtu VV.
0/0
17.3.2013 6:52
Foto

Falkon Nightsdale

Vše má své pro a proti...
Na straně jedné je vše průhlednější, dá se dohledat "kdo, komu, kolik a za co" zaplatil. Na straně druhé: 1) LČR - od dob podezřelého odvolání Olivy jde o ukázkovou trafiku, která má průhledné tendry skoro na vše a vše se tak mění v průšvih.Výsledkem je, že práce v lese reálně téměř stojí, protože v tendru opakovaně zvítězivší firma LESS má existenční trable (zvítězila s dumpingovou cenovou nabídkou). Nebýt mikroaukcí, samovýrobců a možnosti provádět práce plánované na 2013 už v r. 2012, nepracovalo by se v lese vůbec. (Práce na rok 2012 jsou "zmraženy" v tendru, možná na ně dojde v r. 2014)LČR léta používala ve své výstroji oblečení Silvajagd. Bylo přijatelně pohodlné, vysoce odolné, v mnoha funkčních i barevných variacích. Pak najednou tendr vyhrálo oblečení od firmy Banner, které je sice "efektní" ale závažně ho poškodí i banální zasmolení nebo roztrhne větvička - takže tak maximálně pro myslivce na posed, ne na práci. Spolu s tím se i drasticky redukovala šíře oblečení, především letní varianty a funkční prádlo. Problém nastal i u bot, ty nově vytendrované nekloužou na kovu ani oleji a kdovíco ještě - jenže na jehličí kloužou takřka dokonale a jako lesní boty jsou tedy prakticky nepoužitelné.Zcela se rozložil systém lesních školek, protože kvůli celkovému objemu by měl být tendr i na tohle - a to se nikomu nevyplatí. Něktré aktivity lesních závodů byly zároveň kvůli transparentnoti nuceně outsourcovány. 2) Předražené projekty - V jednom malém městečku roste na jednom místě několik desítek starých stromů. Radnice pod tlakem varování, že asi brzy spadnou a poškodí přilehlé památkové objekty, schválila revitalizaci - a vyhlásila tendr obálkovou metodou. Projektant (sic!) na základě nějakých tabulek vytvořil projekt s rozpočtem cca 3M a firmy začaly podávat nabídky. Většina nabídek byla jednoduchá - třetina až půlka naprojektovaného rozpočtu, tedy cca 1-1,5M. Jenže do tendru se přihlásila i místní firma, co podobné věci dělá v menším v rámci běžné "údržby" a nabídla 0,3M, tedy 10% projektantova rozpočtu. Faktem je, že z těch 300 tisíc by ta firma i tak měla asi 50-100 tisíc marži - co teprve, kdyby zůstalo u projektantova návrhu !
0/0
4.3.2013 21:24
Foto

Helena Nova

VV NA STRANĚ OBČANŮ- sledujme bedlivě!
Pokud se VV podaří dodržet jejich desatero, zaslouží si naší pozornost. Kromě jejich boje proti církevním restitucím v současné podobě a vysokým cenám potravin, vidím jako velmi zajímavé/ hodno pozornosti: - levnější život ve spravedlivém státě - spravedlivé důchody bez chudoby - více peněz do kvalitního školství ALE PŘEDEVŠÍM: PŘÍMÉ VOLBY POSLANCŮ, STAROSTŮ A REFERENDA
0/0
4.3.2013 19:22
Foto

P38a55v91e17l 40M94i10c61h81a61l 9633475333

DŮM ZE SKLA
průzračnost, průsvitnost je málo.  Občan má právo najmout nejspíše advokáta a nechat jej prozkoumat, co úřad provádí. Občan sám nemá kvalifikaci, kompetence, úřad s ním zamete, strčí mu lestro, kterému nejen nerozumí, ale mu rozumět nelze. Jinak advokát, hned aktivuje trestní aparát. Když mu soud dá zapravdu, náklady na advokáta splácí funkcionář jako mourovatej. Jinak hra na demo.krad.y je fraška. Stejně poškozená firma, stejně zbytečná investice odkazující na špatného hospodáře. Např. odvoz poloprázdných popelnic na náklady obce.
0/0
4.3.2013 15:10
Foto

Vesa

Jestli on už ten samotný
Jestli on už ten samotný vstup že se snižuje počet zakázek není trochu na vodě....http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-skuhrovec.php?itemid=19202
0/0
4.3.2013 14:40