Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Léčebné konopí v Česku: Všechno špatně!

Adiktolog Tomáš Zábranský v rozhovoru varuje, že Českem zvolená cesta zavádění léčebné marihuany bude opakováním holandského neúspěchu. 

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jazik

cesta
Pokud si pamatuji bylo Holadsko dáváno za příklad a teď když se vyslyšelo volání není to dobře. Půjdeme tedy cestou Izraele, včetně trestů za zneužití???
0/0
2.10.2013 7:34
Foto

Jazik

lék?
Jistě již úvaha o tom, že by se dalo konopí používat k terapii je pokrokem. Povolení léčby konopím je významný krok. Na druhou stranu však fungují (?) nějaké zákony a kontrolní mechanizmy. Pokud se jedná o lék má do toho co mluvit SUKL, to že nějaké kroky z této organizace se nám mohou připadat podivné je často naší neznalostí problematiky. Pokud se jedná o lék pak rozhodnutí, kdo bude užívat a kdo ne, je na ošetřujícím lékaři s přezkumem revizním lékařem. Terapie konopím je diagnostikováno (má být) u velmi "nehezkých" nemocí. Tak co jde? - pokud těm nemocným to pomůže ať to užívají. Zpravidla jsou delší dobu v pracovní neschopnosti, řidičský ani zbrojní průkaz již dávno odevzdali. Na zkušenou nikam nemusíme jezdit díky internetu jsou informace dostupné. Propagátor marihuany k léčebným účelům prof. L. O. Hanuš publikuje dostatečně. Měl jsem i to štěstí a byl na jeho vynikající přednášce. Ale na této přednášce zaznělo, že při zneužití marihuany je v Izraeli je 20 let nepomíněně...     Velké NE však říkám samoterapii, řízení pod vlivem konopí, nechci chodit k lékaři, k bankovnímu úředníkovi, nechci být kontrolován policistou, obsluhován v obchodě, ... někým kdo je pod vlivem THC - to je zase moje sobecká volba.
0/0
1.10.2013 19:54
Foto

S. Marková

Dneska roste skoro na každé zahrádce.
Naštěstí mají lidé víc rozumu, než naší politici. Tak dlouho zakazovali a přikazovali, až to začali pěstovat snad úplně všichni, i ti, kteří by to v životě nepěstovali, například já.Negativní reklama, je negativní reklama. Totéž platí o domácím pálení. Ono ne nadarmo se říká, že kdo chce moc nemá nic.A naší politikové ať si něco udělaj s vokem.
0/0
28.9.2013 20:48
Foto

Další exministr s kostlivce ve skříni
Takže nejenom Drábek byl kozel zahradníkem, ale i Heger. Zdalipak je i dobrým křesťanem?
0/0
28.9.2013 17:43
Foto

Aligator1674

Konopí, to je přece jasné,
ten kdo ho pro léčebné účely potřebuje, si ho dávno pěstuje sám. Navzdory možným postihům. Ten náš Absurdistán je stejně divný stát. Na stíhání takových prkotin, jako je pěstování konopí vyvíjí úsilí, místo aby se zabýval vážnou kriminalitou. Jediné s čím souhlasím je likvidace velkopěstíren, za kterými obvykle stojí cizí státní příslušníci, možná, že by se to dalo nazvat pojmem - narkomafiáni.
0/0
28.9.2013 16:16
Foto

S. Marková

Nám došel nedávno doměrek od celní správy
za pálení v pálenici, prý jsme překročili předepsanou kvótu o 2,48 L.A tím se zabývá celní správa v zemi, kde lidi kapou po požití metylalkoholu.No řekněte-není v této zemi fakt krásně?
0/0
28.9.2013 21:01
Foto

Animas

Kdyby to tzv léčebné konopí k nečem bylo
tak už by se dávno používao v lidové medicíně.
0/0
28.9.2013 5:39
Foto

Konopné produkty
se všeobecně široce používaly - než se na pěstování uvalila restrikce
0/0
28.9.2013 17:41
Foto

B.L.Moott

Dotyčný vědec Z. bude volit ODS.
Ostatně, jako vždy.
0/0
28.9.2013 4:15
Foto

P63a74v43e51l 35M48i95c44h51a71l 9343955793

Mého přítele v africe zachránil granát,
stál proti třem a byl rychlejší, než protivník s palnými zbraněmi. Ten nacvičený zlomek vteřiny byl úspěšnější, než dril Maply Faply nebo koho tam kubánci vydržovali. Zdálo by se tedy vhodné, pro naše seniory, je podobně vybavit, na krátkou zbraň se jim třese ruka a jsou pomalí. Nebo signální miny kolem domu? třeba jen za plotem? Nečiníme tak, nemáme k tomu tradici, kontext, obětujeme těch pár poškozených, protože škoda hrozí větší. Tak i rychlost rozvoje drog bez rozdílu prospěšnosti, někdo léčí bolest, jiný jen zmršené dětství, nevěru svého otce, .. cokoliv. V 19. stol. bylo morfium dosažitelné lehce, bez širšího zájmu, obhospodařováno drogisty (pro koně, měli dost úrazů, chov byl nákladný, museli se vrátit do práce) . Občas nějaký zdravotník, umělec, se jej chytil.  Dnes ovšem celá nestabilní generace se chytá všeho jako tonoucí stébla.  Proč ji dříve nepřeléčit klasicky, terapeuticky? Děti prohrávají alkohol, tabák, gambling.., intimní závislosti. Qui prodest?
0/0
27.9.2013 22:48