Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Levnější zadlužování je bezva. Ale ještě lepší by bylo si nepůjčovat vůbec.

Dle 57,4 procenta TOP manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ je to, že si ČR půjčuje nejvýhodněji v historii, úspěchem fiskální politiky vlády.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH
Levné půjčování
Levně si půjčujeme ne proto, že by naše ekonomika byla tak skvělá, ale proto, že investorům se zhoršuje díky Řecku, Itálii, Španělsku atd. kvalita portfolia, takže rádi diverzifikují riziko směrem k nám. Jsme totiž od bankrotu stále ještě velmi daleko. To ovšem neznamená, že naše vláda dobře hospodaří. 
0 0
možnosti
PS

1. 8. 2012 19:07
Nechci vyrovnaný rozpočet!
Chci rozpočet přebytkový! Každý duševně zdravý člověk hospodaří s rozpočtem svým či rodinným přebytkově - a měli by tak hospodařit i naši, námi zvolení, zaměstnanci ve vládě a poslanecké sněmovně. Namísto toho náš stát hospodaří jako chudobná rodina, která všechno prožere - a ke všemu si ještě půjčuje. Fuj!
0 0
možnosti
G

Gustafa

1. 8. 2012 14:46
Dobrý den, názor jednoho z
Dobrý den, názor jednoho z vrcholných manažerů, cituji: „Neměla by si ale půjčovat vůbec a měla by mít vyrovnaný rozpočet.“, je s prominutím blbost. Každým rokem maturují dluhopisy, takže i kdyby vláda měla vyrovnaný či přebytkový rozpočet, vždy je třeba u splatných dluhopisů si obdobnou částku na trhu znovu půjčit, aby se splatila ta předchozí jistina. Tedy pokud by vláda neměla přebytečných pár set miliard Kč na účtu a obracet dluh by již nemusela.
0 0
možnosti
MK

Marek Kyncl

1. 8. 2012 13:48
Jen stěží lze nesouhlasit a
Jen stěží lze nesouhlasit a máloco dodat k většině shora uvedených názorů. K úspěchu se neproškrtáme, především je třeba postavit na nohy státní správu a začít řešit koncepci, co dál. A otázek je mnoho. Například, kam směřovat naše vzdělávání, neboť se nám nedostává technicky vzdělaných mladých lidí. Jak zefektivnit státní správu v situaci, kdy není možné předělat ani registr vozidel (aplikace takové úrovně, kterou dnes naprogramuje parta puberťáků). Jak obnovit projekty financované ze strukturálních fondů a hlavně jak vrátit lidem optimismus a víru v budoucnost. 
0 0
možnosti
S

Samboush

1. 8. 2012 12:36
Nevím je to zavádějící.
Tzn Nejde podle mne o procento, ale o poměr k Německu.
0 0
možnosti