Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Proč v USA odstraňují sochy? Mají se tak dobře, že už těžko hledají témata, proč žít, říká David Vávra

Do politiky nechce, má ale jasnou představu o tom, jak má vypadat veřejný prostor. Snahy developerů vidí pozitivně, politikům radí, aby viděli za horizont svého mandátu. Lidem radí, aby si vážili svobody. „Veřejný prostor je už vyprázdněná fráze, cestuje zprava doleva,“ říká nad šálkem své oblíbené kávy architekt David Vávra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Konvičný 27.10.2017 12:47

Ještě větší 6l6, než jsme si mysleli! Duševně, zcela impotentní Vávra!!!

J. Nový 14.10.2017 17:08

"Tak se pouštějí do vyhnání islamistů "

.

A kde že je vyhánějí? Někde v Evropě nabo USA?

Nebo si pán plete vyhánění s odmítáním přílivu islámu?

Jina s bouráním soch v USA má pravdu.

R. Morava 14.10.2017 20:40

Tak je to jeho názor. Vávra je optimista. Jinak se mi článek líbil. Já jsem asi víc v reálu, nebo mám víc negativních zkušeností, proto si myslím, že člověk nemůže být k rozprostírání Islámu po Evropě netečný.

C. Sangrail 14.10.2017 22:48

Kéž bychom byli méně neteční k rozprostírání nadnárodních korporací, bank, pojišťoven, fodnů apod. po celém světě. Tam totiž hrozí reálné nebezpečí, viz TTIP (naštěstí momentálně u ledu). Ovšem strhávat holkám šátky a pokřikovat na ně v tramvajích je mnohem jednodušší než udělat něco proti neviditelným nitkám korporací, které si kupují celé vlády a narušují právní systémy.

V. Klíma 18.10.2017 16:17

To je zase takový levicový výron.

Dokážete jmenovat jedinou nadnárodní korporaci, která si "koupila celou vládu"?

Nebo se aspoň odmítla podřídit zjevně špatnému, např. cenzorujícímu, svobodu omezujícímu zákonu?

Korporace berou vlády zcela pragmaticky jako partnery, kteří určují pravidla, podle kterých smějí hrát a které lze jen částečně ovlivňovat.

C. Sangrail 3.11.2017 20:47

Ne, korporace chtějí pravidla samy určovat a vlády berou jako přirozené překážky, nutné zlo, které je třeba minimalizovat, např. sjednáním dohod o arbitrážích (které prakticky vždy dopadnou v neprospěch státu!) nebo dohod typu TTIP, které omezí možnosti států rozhodovat o pravidlech obchodu (opět pod hrozbou drahých arbitráží). Nemůžu jmenovat jedinou korporaci, která si koupila celou vládu, ale můžu jmenovat příklady, kdy se několik korporací pokoušelo (úspěšně) ovlivnit chod státu aspoň do jisté míry: Shell v Africe (lidé protestující proti Shellu byli ve vykonstruovaných procesech odsouzeni k smrti), BP u Kaspického moře. Omezování suverenity států ve prospěch vlády korporací je fakt.

V. Klíma 4.11.2017 14:36

Opravdu? A treba ve Venezuele a Bolivii take?

Ale muzete byt v klidu, tam uz vlady korporacim zatrhly tipec a jak se jim ted tam krasne zije :-P

C. Sangrail 14.10.2017 22:45

V dlouhém rozhovoru se jedna věta týká islamofobie, ale my se na tu jednu větu musíme upnout, že? Tak co se týká vyhánění: u nás právě teď kandiduje jedna strana, která tvrdí, že zakáže celý islám. Ne islamisty, ne fundamentalismus, ne extrémní podoby islámu, ne islámsky motivovaný terorismus, ale celé jedno velké světové náboženství. A protože předseda této strany si nevidí do úst, zároveň prohlašuje, že ctí náboženskou svobodu...

V. Klíma 18.10.2017 16:18

"Ne islámu" je politické heslo.

Reálný politický program je poněkud něco jiného.

Jistě ten rozdíl chápete.

P. Dvořák 20.10.2017 11:16

Heslo ale implikuje mnohem větší obsah a to je problém. Navíc samoosobě dost zjednodušuje, a to je taky problém. A za třetí mluvit o "reálném" programu v případě SPD je taky problém. Až se mi z těch problémů problematicky zatočila hlava :)

M. Krátký 20.10.2017 13:38

islám není jen obyčejné náboženství - je to teroristické a násilnické uskupení, které usiluje O NADVLÁDU NAD CELÝM SVĚTEM - viz například a namátkou nulová práva žen a jejich ženská obřízka a další a podobná zvěrstva

C. Sangrail 3.11.2017 20:44

Totéž můžete říct o křesťanství a některé kruhy to s oblibou tvrdí o judaismu ("židovské spiknutí"). Ženská obřízka nemá s islámem nic do činění, něco si o tom zjistěte. Dělá se v určité části Afriky bez ohledu na převažující náboženství. V Arábii se nepraktikuje. Že by Arabové byli o tolik slabší ve víře? Ženská obřízka je zvěrstvo, ale nemůžete z toho vinit ani islám, ani jiná náboženství.

M. Krátký 20.10.2017 13:07

pana Vávry jsem si vždy velmi vážil - i tento článek na téma architektury a stavebnictví je dle mého názoru OK - ALE - s tím vyháněním islamistů to vypadá pochybně - připadá mi to jako návod na společenskou hru člověče nezlob se !!! Tedy tady pan Vávra strašně ujel - přímo ulítnul. Islám do Evropy nepatří - česká vojska ve své dlouhé historii krvácela proti islámu pro klidný život v Evropě - že se to v západní Evropě nepovedlo, nebo dokonce je tam Merkelbaba pozvala, s tím my nic neuděláme - ale k nám do Čech islám nesmí - se zbraní v ruce budu proti muslimům bojovat co mi mé chabé síly ve věku 75 let ještě budou stačit - ostatně za chvíli jdu k volbám - to je můj první krok proti islámu.

C. Sangrail 3.11.2017 20:51

Doufám, že když jste byl v produktivním věku, se stejnou vehemencí jste bojoval proti komunistické totalitě... Pane Krátký, udejte mi prosím jeden příklad, kdy "česká vojska krvácela proti islámu" a kdy díky tomu zavládl "klidný život v Evropě". Myslíte žoldáky v tureckých válkách v 15.-17. století? V těch válkách, kde šlo jen o mocenskou nadvládu, nikoli o rozpínavost islámu, čehož důkazem je, že Řekové, Maďaři, Srbové, Bulhaři apod. si mohli zachovat křesťanské vyznání po celá staletí turecké nadvlády? A když "jsme" vyhnali Turky z Uher, zavládl u nás klidný život? To myslíte naše barokní nevolnictví, robotu, mrskání důtkami, pálení knih?

V. Klíma 4.11.2017 14:34

Vy si z tech dejin vybirate jak z bonboniery jen to, co se vam hodi.

Jestli nechcete byt k smichu, nastudujte si je a chapejte je jako celek, ne jen to, co vam navykladal nejaky politruk.

K. Beránek 14.10.2017 16:50

když nezvednou hlavy a nespojí se Evropané, Američané, Kanaďané, Australané a Novozélanďané proti novodobému neomarxistickému moru, čeká nás všechny mnohem horší totalitní diktatura, než byla ve stalinském Sovětském svaze.

D. Fajt 14.10.2017 21:33

Tak!!!!

L. Bystrý 14.10.2017 16:46

Kupme ty sochy, a vztyčme je u nás!

My Češi se máme špatně, VELMI špatně, vinou STEJNÝCH neomarxistických vrahů z Wall Streetu (a Bilderbergu), kteří dnes v USA odstraňují sochy bojovníků za bílou rasu.

Přesto snad budeme schopni uspořádat celonárodní sbírku na zakoupení těch soch; také naši národní Vůdcové Babiš a Miloš jistě přispějí.

A USáci nám ty sochy prodají, viz „Kapitalista nám ochotně prodá provaz, na němž ho oběsíme.“ (V. I. Lenin).

Ano, takové sochy poblíž našich nádraží a letiště ukážou běžencům, s čím v naší vlasti musejí počítat – s humanitou, jež je naší rase VROZENÁ: http://answersafrica.com/8-most-horrific-and-inhuman-black-slaves-punishment-in-the-history-of-slavery.html

Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, a bude líp!

T. Hošek 14.10.2017 19:44

Tak to je hustý ....hustý příspěvek .... úplně jsem se orosil...

J. Kombercová 14.10.2017 20:01

Čistý Bystrý Otravný. :)

L. Bystrý 14.10.2017 22:29

Jistě, ve Vašem věku je udržování tělesné čistoty otravná věc, na takové zjištění nemusím být nijak zvlášť bystrý – pamatuji si na „své“ staříky.

Takže, tohle je něco pro Vás, babičko: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/433321-inkontinence-problem-zen-o-kterem-se-prilis-nemluvi.html

A diskuze raději přenechejte nám mladším; bojujeme za Vaše lepší doživotní podmínky v Domovech důchodců.

J. Hudec 14.10.2017 16:43

Co je to za bullshit, těch 80 milionů za 30 let ? Vygooglujte si pravdivé informace na

Immigration to the United States.

I. Jemelka 14.10.2017 18:23

podle mych zdroju mely USA 246 milionu obyvatel v roce 1987 ... to ale na cituaci vubec nic nemeni

I. Jemelka 14.10.2017 16:03

dost sarkasticke prohlaseni od Vavry ... USA je ve velkem prusvihu - vlivem masivni emigrace (80 milionu za poslednich 30 let) z toho velka vetsina jsou ekonomicti emigranti bez vetsiho vzdelani ci rozhledu (proto jsou lehce manipulovatelni demokraty jako hlas do voleb) a take tim ze afroamericka populace se pomoci uskocne politiky Obamy dostala lehce do skol a universit kde misto studii intensivne demonstruje proti rasovemu utiskovani a zacina diktovat svymi ostrymi protesty vedeni universit jak predelat historii universit vcetne odstraneni soch tech kteri universitu zalozili protoze podle "jejich" ohodnoceni dejin tito byli rasisti a vlastnici otroku - jak primirivni + extremni hnuti - Black Lives Matter - zalozene na nicem a podporovane Obamou je dalsi masivni uder rovnopravnosti a rasoveho souziti ve spolecnosti !! Posledni nesmyslne pokusy techto expremistu odstranit sochy Colombuse byl tvrde odrazen Italsko/Americkymi obcany kteri jasne dali najevo ze se nic odstranovat nebude !!

R. Morava 14.10.2017 21:03

On pan Vávra možná pravdu má, jen to buď zkrátili novináři, nebo to špatně vysvětlil. Přiznejme si, že pro nižší vrstvu společnosti se život v USA pravděpodobně proti minulosti zhoršuje, především i když mají dávky, nemají práci.. Jenomže ty protesty nejsou způsobeny jen zoufalstvím těch většinou černých chudáků, ale:

1) jsou provokováni levicovými rádoby intelektuály aby za vším zlem hledali Trumpy a bílé heterosexuální boháče

2) tito chudáci jsou vychováváni k pocitu že mají neohraničená práva a žádné povinnosti. Mají tendence ke kriminálnímu jednání a kvůli levicovým intelektuálům jim nikdo ani po dobrém ani po zlém už nevysvětlí že je to špatně.

A na ty levicové intelektuály to že "už neví roupama co dělat".

I. Jemelka 14.10.2017 22:26

... takze by se podle pana Vavry dalo vysvetlit ze ten dotycny ktery postrilel v Las Vegas 58 lidi take "nevedel roupama co delat"? Shrnu to do jedne vety: Levice dostala dostatek politickeho materialu (emigranti+domaci "utiskovani") a finance na to aby si vytvorila dostatecnou politickou moc a nezastavi se pred nicim (ani socialnim kolapsem spolecnosti) aby si sve postaveni upevnila !!! Trump je zastavil - i kdyz zatim ne uplne - jeste ma prinejmensim tri roky.

H. Hombre 14.10.2017 15:19

Vávro, Vávro, ty jeden havloidé pokakaný, máš stále méně čtenářů, neboť většina lidí ty vaše havloidní lži už neposlouchá.

K. Kořinek 14.10.2017 14:27

A co když to odstraňování soch odkoukali Američané od našich havloidů ?

R. Leibišová 14.10.2017 23:38

Nemyslíte pinkfloidů?

S. Prosek 14.10.2017 14:23

Postavme sousosi ceskych vlastencu pana Babise a pana Okamury! Vzhuru vlastenci!


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...