Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

MACHÁČEK: Jak to bylo s bruselskou regulací sekaček na trávu

Komentátor Financial Times Philip Stephens vzpomíná v dnešním článku – samozřejmě v souvislosti s brexitem – na příklad bruselské regulace sekaček na trávu, což bylo v 80. letech oblíbené téma britských euroskeptiků.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

9. 3. 2019 15:06

Jak se pise v me oblibene knize:

Takze pro pravdu bozi zapomeneme mistre ze Zikmund neslibil Husovi ochranu pred Konsilem, slibil mu jen bezpecnou cestu do Kostnice.

0 0
možnosti

8. 3. 2019 12:38

To je jednoduché - po Brexitu se sice nebude moct VB dostat na EU trh, ale její výrobky najednou nebudou muset splňovat hromadu bruselích nesmyslů. A obchod VB se přeorientuje na USA, Japonsko, Indii... Takže po brexitu bude pár měsíců možná chaos a ekonomická úroveň VB klesne, ale třeba za rok uvidíme, jak půjde Británie nahoru.

0 0
možnosti

J. Nový

8. 3. 2019 11:10

Ta zapšklost eurohujerů vůči Británii je úsměvná. Kdyby mohli, tak ji smažou z mapy světa. Za trest! A pro výstrahu jiných! :)))

0 0
možnosti

8. 3. 2019 7:32

Tak to byl tedy zatraceně tendenční komentář...

Regulaci v obchodních záležitostech ještě beru asi jako každý rozumný evropan, i když některé nařízení mne celkem zaráží.

Horší je, že EU kolchoz má taky bezprecedentní politické ambice, které mají vliv zejména na bezpečnost občanů, nebo svrchovanost jednotlivých států.

A že Británie teď neovlivní dění v EU? To není nic nového spojeného s Brexitem -To je už dávno výhradně v moci Německa a Francie.

EU potřebuje reformovat jako sůl - a z gruntu. Osekat pravomoc opět pouze na oblast společného trhu, pro začátek.

0 0
možnosti

8. 3. 2019 12:04

No ona ekonomika a politika je dost úzce spojena, můžeme to vidět i na současném jednání Babiše a Trumpa. Takže nějaké čistě ekonomické apolitické udržování společného trhu je iluze - viz i ten příklad se sekačkami z článku. Podstatné je si to přiznat a následně případně jednat o hranicích kam až se společnou politikou jít, nikoli říkat, že chceme nulovou společnou politiku.

0 0
možnosti