Diskuse k článku: MACHÁČEK: Nejtupější energetická politika na světě

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 4.2. 2019 10:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Tachovsky 3.2.2019 22:20

To je prece pro ns dobra zprava. Muzeme postavit jaderky a pak nemecku diktovat. A to nejen ceny.

S. Nováková 3.2.2019 10:35

Stacilo si precist jedinou vetu tohohle "experta" a sice ze "Investice do spalování zemního plynu nevycházejí ekonomicky výhodně" - coz nicim nedolozil, pricemz na tomhle predpokladu je zalozeny cely ten jeho vytvor a nebylo potreba sit dal.

Machaceku, prdlajz tomu rozumis, pises pouze ideologicke zvasty, selektujes vycteninky a skladas z nich blbiny ve vire, ze tim zapusobis na podobne brouky Pytliky jako jsi ty sam.

P. Götze 3.2.2019 11:36

Protoze nevychazeji. Plyn jako palivo pro vyrobu elektriny je drazsi nez uhli nebo jadro. nehlede na geopoliticky aspekt.

P. Pavel 3.2.2019 15:17

Sama píšeš žvásty, bIbko.

M. Frank 4.2.2019 10:17

Proboha, co víte o energetice? V.H.!

J. Maicel 2.2.2019 14:14

Němci jsou vždycky zákeřní, rozpoutali dvoje světové války, nikdy jim nemělo být dovoleno mít svůj stát. Ovšem teď už je pozdě, 4. říše už má betonové základy a terorizuje "podlidi v podstátech" jak chce a vida jen direktivně, ovšem s horšími dopady než kdyby na nás zas valili bomby... Tak jim budem za babku všichni kolem dodávat špičkovou energii aby oni mohli dýchat čistý luft.

J. Lutic 2.2.2019 13:34

Stále přenášíme Skopčákům velké výkony ZADARMO ..

Někdy si říkám,že na ČEPSu jsou všichni pitomci!

J. Zima 3.2.2019 0:46

Za to vděčíme EU. Tak jsou nastavená pravidla. Ještěže už jsou aspoň na hranicích ty PST transformátory, takže nárazy z německých větrníků už nemůžou způsobit rozpad naší sítě.

M. Jindra 2.2.2019 12:55

Výstižně nazváno. Pomineme-li ekologickou podstatu, pak nastupuje jiný parametr, kterým je soběstačnost. Něco zvládnou solární a větrné zdroje, ten zbytek bude zřejmě dovoz a vlastní výroba z ruského plynu. Dovoz energií z Ruska, zatahuje Německo do tak výrazné závislosti, že už dnes lze pozorovat loajalitu až toleranci k některým excesům ze strany Ruska. Ruské zisky z prodeje energií přitom nepochybně mají značný podíl na financování ruského zbrojení, kterým jsou ohrožovány nezávislé státy a země NATO.

M. Klas 2.2.2019 10:44

Němci jako vždy chtějí vytvořit nového,lepšího,nyní ekologického,stále zeleného člověka.Již jsme zažili některé jejich ideologie a její důsledné zavádění do praxe:ideologie Marxe , třídního boje a vytvoření nového komunistického člověka ,ideologii nacistickou a vytvoření rasově čistého superčlověka. Skončí to podobně,tedy opět totálním nasazením a také totálním krachem. Německý národ je charakteristický svojí naprostou disciplinovaností a velkou četností výskytu šílenců ve svém vedení.Důslednost šílených vůdců národa se snoubí s jeho totální disciplinou.Důsledkem je nejen nejtupější energetická politika,ale také genocida ras za nacismu a vznik vražedné ideologie komunismu.Tímto vším nás německý národ obohatil

J. Zima 3.2.2019 0:41

To je takové německé prokletí. Zatímco na jedné straně kázeň, píle a zodpovědnost jim pomohly se brzy dostat z poválečné bídy a vybudovat prosperující stát, tak na druhé straně tytéž vlastnosti prohlubují problémy, když začnou poslouchat falešné proroky. Dříve to byla ideologie nadřazenosti, dnes jsou to zelené bludy s mesiášským komplexem. Nejsou schopni korigovat chybná rozhodnutí a táhnou to bis zum bitteren Ende.

M. Smrž 1.2.2019 22:50

Odstavit uhelné elektrárny je nejhloupější energetická politika? A pokračovat v nich je cesta do pekel klimatické změny! Jestli Německo ukončí výrobu elektřiny z uhlí, proč by ho mělo dovážet? Nota bene když rok 2038 je skoro pozdě. EU by mělo dekarbonizovat do 2030.

P. Götze 2.2.2019 10:01

To jste si jen precetl to co jste chtel slyset. Nemecko ho uz dovazi, to je realita. V nemecku se netezi cerne uhli, ale hnede uhli, zamestanava to tisice lidi. Vypinaji jaderky a ty musi necim nahrazovat. Ze zacali znovuzprovoznovat uhelne elektrarny je hola realita. Co na tom chcete rozporovat? A ze se samozrejme daji vypnout uhelne a generovat elektrinu z plynu? Ale jiste, ale to tam prece je taky zmineno.

T. Kohout 1.2.2019 16:15

V Kalifornii se taky moc nevyznamenali s energetickou politikou. Přestali stavět elektrárny s tím, že bude "výhodnější" kupovat lacinou elektřinu na "volném trhu". Pěkná blbost.

P. Götze 2.2.2019 10:03

kalifornie je takova levicova progresivni od nepameti. Uvedomte si ale, ze je rozdil nakupovat elektrinu od jineho statu USA, nez treba byt odkazan v Evrope na rusky plyn. To je docela podstatny rozdil.

Najdete na Lidovky.cz