Pátek 23. října 2020svátek má Teodor, Theodor 9 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Xxcom 12.9.2020 10:23

Američané udělají všechno, opravdu všechno aby dosáhli svých ekonomických cílů, prasata.

T. Kohout 10.9.2020 13:30

Kdo tu legrácku financuje, tedy kdo bude škodný?

Jak funguje byznys v současném světě, když cokoli se dá politicky odstřelit?

P. Berg 9.9.2020 16:42

Německá ekonomika se potýká s rekordním propadem. Nedovolí si poškodit vlastní firmy o více, jak 4 mld. investici a nákupem o 20% dražšího amerického plynu.

T. Kohout 10.9.2020 13:31

Inu, Američané již něco vymyslí. Např tento novičok.

P. Beňo 8.9.2020 23:07

No pan Macháček "na plný plyn" , chlebodárci musí být spokojeni, jinak kohouty pro Institut vyschnou...ale tohle už je odporné, jak Bilakův zvací dopis...

J. Nový 9.9.2020 11:55

A to počkejte, jak začne být aktivní a agresivní po amerických volbách, až vyhraje Trump. Po těch minulých chrlil Macháček i tři rozhořčené, až nenávistné články denně. ;-D

I. Štípek 8.9.2020 22:35

Merkel nikdy nic ani nezačne ani neukončí. Nechává věci vyhnít samospádem, využívá okolností a zbavuje se všech a všeho, kdo by mohl přibrousit otupené ostří. Smrádeček, teploučko, ústup a výkupné za klid. Ale Macron a hlavně Erdogan s jeho pátou kolonou už jí přerůstají přes hlavu.

F. Name 8.9.2020 21:32

Kauza je rozhodně v Německu přivítána jako záminka pro elegantní zbavení se problematického Nordstreamu. USA, UK a Čína jsou pro Němce klíčové trhy. Kdyby nebyl Navalnyj bylo by cokoliv a jindy.

P. Aron 8.9.2020 20:11

Macháček píše :

Kreml s tím těžko může něco dělat, protože je nade vší pochybnost jasné, že novičok může použít pouze ruský státní aparát.

To jako chcete říci, že Novičok lze použít pouze se štemplem ruského státního aparátu ? Pane Macháčku už delší dobu mám pochybnosto o vaší inteligenci ale teď jste mi její absenci definitivně potvrdil.

P. Aron 8.9.2020 20:05

Hezky to okomentoval Jan Keller :

Záhadný Novičok

(Jan Keller)

O látce zvané novičok toho již víme opravdu hodně. Její vlastnosti nejpregnantněji vystihl bezpečnostní analytik Jan Schneider. Je to látka dvojsložková, k její účinnosti však není zapotřebí vždy obou složek. Je to plyn, který se dá dobře mazat na kliky. Je tak extrémně prchavý, že vydrží na tomtéž místě působit celé týdny. Učinkuje vždy okamžitě s výjimkou těch případů, kdy účinkuje až po nějaké době. V malém množství působí automaticky smrt, v množství větším se však dá přežít. Pozná se zcela bezpečně podle toho, že v některých případech zasahuje i osoby, které po něm pátrají, jindy je pro všechny, kdo se vyskytnou v okolí, naprosto neškodný.K této analýze můžeme dotat snad ještě jeden poznatek. Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech. Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce. které proti němu byty přijaty, jsou příliš slab

P. Aron 8.9.2020 20:07

Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce. které proti němu byty přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.

Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakž-takž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.

Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos.

V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor

proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti e

P. Strnad 8.9.2020 19:24

Takže začíná být jasněji. Je jen několik možností. První je, že Putin úplně zešílel. Nepravděpodobné. Druhá, že má silnou vnitřní opozici v podobě tvrdého jádra. Málo pravděpodobné a že by to došlo tak daleko, nepravděpodobné. Třetí za vším stojí někdo mimo Rusko s úplně jinými zájmy.

P. Aron 8.9.2020 20:03

Za třetí je správně !

J. Kostelanský 8.9.2020 18:17

Začína byť jasné, prečo vznikla kauza Navaľnyj...

Keď sa Amíkom nedarilo Nemcov presvedčiť po dobrom, tak to za nich urobila CIA. Či už podaním novičoku Navaľnému, ak to novičok bol (o čom silno pochybujem), alebo sfalšovaním laboratórnych výsledkov.

Merkelová sa totiž musí spoliehať len a len na to, že nemeckí experti hovoria pravdu. Lenže celé to bude asi inak...

Niekto má skrátka stále záujem na tom, aby Rusko pôsobilo ako štát, kde neplatia žiadne práva a pravidlá, len moc všemocného Putina...

Pritom je to práve Západ vrátane USA, ktorý rozosieva nepokoje a smrť všade po svete...

Nie je to tak dávno, čo sa podobným spôsobom snažili Amíci dokázať, že Asad používa proti teroristom chemické zbrane...

J. Lutic 8.9.2020 16:48

Zbytecne novinarske plky. Samozrejme ze SRN vubec neuvazuje,ze by neco zrusili!

J. Nový 8.9.2020 14:13

"Kreml s tím těžko může něco dělat, protože je nade vší pochybnost jasné, že novičok může použít pouze ruský státní aparát.

.

A proto by si Rusko určitě nevybralo nějaký jiný z tisíců jedů? Aby bylo hned jasné, kdo za tím je a aby čelilo mezinárodním sankcím? Bože pane Macháčku, vy jste tak jednoduchý člověk. Proč se raději nezeptáte Cui bono? a hned to bude celé vypadat jinak.

J. Nový 8.9.2020 15:48

Cui bono? Třeba té části ruského aparátu, které leze V.V. Putin krkem. Tedy těm, kteří by chtěli přitvrdit.

J. Nový 8.9.2020 15:59

Třeba. Nebo taky USA. variant je více.


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...