Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Národnímu divadlu bude místo Černého šéfovat náměstek ministryně Sankot

Řízením instituce byl pověřen náměstek ministryně Martin Sankot. Zároveň bylo vyhlášeno uzavřené výběrové řízení na nového ředitele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Phoebe2

Zdá se, že si paní ministryně kultury
představuje kulturu jako Hurvínek válku. Amatéři všech resortů, spojte se! (A odejděte, konečně, kamkoliv jinam, nebo v této zemi nezůstane kámen na kameni.)
0/0
10.9.2012 2:32
Foto

Radim Lysek

Národní kaplička je národní už asi jen podle názvu.
Člověku je smutno, když vidí, kolik úsilí a sofistikovaných komplotů je nutno snést a občany platit - pro shlédnutí jedné Prodané nevěsty. Kdo ví, zda "prodanou nevěst(k)ou" není nakonec právě česká kultura... 
0/0
9.9.2012 8:01
Foto

V32a35c98l42a29v 41P58e98r27o53u77t73k61a 6598227544411

no co by se asi dělo kdyby
no co by se asi dělo kdyby Černý na Besserův plán nepřistoupil? Byl by vmžiku odvolán, takže tady mi to nepřijde od něj jako to nejhorší rozhodnutí,že setrval. Když píšete o tiskové mluvčí, tak se smutkem vzpomínám na její pořady tedy Markéte Ševčíkové na čro6,velice kritické a stojí za poslechnutí i dnes.Dnes když vidím jak  Ševčíková obahuje věci jak o např. to,že Hanáková dala na stránky MKČR doporučení aby voliči volili jejího kolegu tuším Babáka jenom zírám. Jsem jenom zvědav co se z tohoto odvolání nakonec vyklube a kdo nakonec v ND zakotví.
0/0
8.9.2012 7:01
Foto

V60a40c96l32a56v 10P55e46r58o87u13t30k38a 6598817494571

No už schází jen ,aby někteří sponsoři dali ND vale...
nelze dohledat nějaký kloudný argument co vedlo Hanákovou k tak rychlému odvolání. Hanáková v televizi jenom trapně blekotá o koncepci,ale jediný rozumný důvod jsem neslyšel. Ředitel Černý do toho spadl při aktivitách Bessera a konal. Možná se mýlím,ale tuším,že Daniel Dvořák by se rád vrátil. Hanákovou kdyby odvolali dnes  bylo by to pozdě. Trochu připomíná Parkonovou tedy člověka ,který o oboru v kterém pracuje nic neví a tak koná na příkazy odkudsi. 
0/0
8.9.2012 6:53
Foto

Biomasa II v Národním
Nebylo Aleně Hanákové (TOP 09/STAN) lépe, když opatrovala děti v družině? Jenomže: „Každý dosáhne takové funkce, na kterou už nestačí!“ (Tak pravil Murphy.)Pan odvolaný ředitel Národního divadla Ondřej Černý si jistě nezaslouží nějakou vášnivou obhajobu, neb k situaci nějak taky přispěl. A těch, kteří si ho dnes vychutnávají, asi nebude málo. Přinejmenším však dokáže na otázku odpovědět tak, že to má hlavu a patu. To se ovšem o naší ministryni kultury nedá říci (a nejedná se o první pokus). Její cyklické explikace typu „chybně nastavené některé procesy vedly k tomu, že některé procesy probíhaly chybně“ si vskutku nezadaly s již zlidovělými sentencemi „biomasa je biomasa“ podle Bursíkovy Kačenky. Ta ovšem tenkrát byla v televizi pod ostrým tlakem mach(r)a Krause.Až se Alena Hanáková vrátí do Vizovic, věřím, že ji tam přivítají, a mohla by tam zase dělat starostku. (To jsem poslal Machalické do LN)
0/0
8.9.2012 3:27
Foto

Aris

Slouha
který pomáhal nečestně kopat jámu jiným do ní padl. Ať se nediví, že byl odvolán za podobných okolností. Je to morální satisfakce pro lidi, kteří se pokoušeli zachránit samostatnost Státní opery Praha. 
0/0
7.9.2012 21:47
Foto

Ctenarcp

Paní ministryně v Událostech a komentářích
předvedla tvář E.T. Mimozemšťanahttp://1.bp.blogspot.com/-CfexcOswSmI/UBdDAvL0uHI/AAAAAAAAC9c/PBAQUnXjS9E/s640/et.jpg  a vyjadřování Rain Mana. TOP09, po ODS arogantní hlupáci 2. generace.  
0/0
7.9.2012 20:19
Foto

Richard Sporka

Odvolání ředitele ND Černého
Bohužel je situace na MKČR stále stejná. Nedávno řídil instituci zubař schopný všeho a kulturou nepolíbený, nyní tento člověk řídí z poslanecké lavice paní ministryni Hanákovou, která je na tom stejně jako její předchůdce. MKČR už dávno není institucí, která by tvořila kulturní koncepci a metodiku pro Českou republiku. Je to vlastně jakási agentura, která se snaží rozdělovat peníze pro své organizace podle hesla, kdo hodně křičí a zlobí tomu peníze pošleme, aby byl klid! Jestliže oddělíme od MKČR Národní památkový ústav a církve, zbývají nám dnes už jen tři hudební instituce a pak knihovny, archivy, muzea a galerie. MKČR je už dávno zcela zbytečnou institucí, která slouží k odkládání retardovaných politiků a proto to s jeho fungováním tak vypadá. Oblast živého umění z pozice MKČR už mnoho let vlastně ještě nedávno řídily dvě úřednice. Jedna byla amatérskou sborovou zpěvačkou a ta druhá, patrně právnička  je tam dodnes. Kolem nich se jako roj shlukují různí lobisté a lobistky a ti co mají nejvíce času a nejvíce Sidolu na leštění klik, jsou dostatečně servilní a poslušní, ti jsou blahosklonně přijímáni a dokonce se s nimi komunikuje. Ti, co se nebojí kritizovat onen naprostý diletantismus, který přivane většinou hned po volbách z regionů, jsou znevěrohodněni i na základě dobře promyšlených lží a intrik, protože jednoduše řečeno označili blbce blbcem. Pan Černý se rohodl servilně sloužit panu ministrovi J. Besserovi a jeho náměstkovi, zakladateli hudební školy v Uherském Hradišti, lobistovi brněnského pěveckého tělesa a tanečnímu pedagogovi Radku Zdráhalovi, který po půl roce studování plánu hlavního města zjistil, kde sídlí ony instituce a začal provádět onu TRANSFORMACI Státní opery a Národního divadla. Tuto rétoriku převzala všechna media, ředitel Černý a s pýchou ji používá tisková mluvčí MKČR i dnes, což je neuvěřitelné. Vážení spoluobčané, potisící sděluji: nejedná se o žádnou TRANSFORMACI. Neexistuje zákon, na jehož základě by se mohla uskutečnit. Jedná se pouze o zrušení Státní opery Praha jako statutární organizace MKČR, to se fakticky stalo a vzhledem k tomu, že není možno učinit nic jiného než založení, splynutí, rozdělení a zrušení, takové organizace, použilo se ze zákona ono splynutí, tedy sloučení s Národním divadlem, což přináší samozřejmě mnohem větší ekonomickou zátěž. Prostudoval jsem si celou koncepci tzv tranfsormace a byl jsem zděšen. Teď už jsem jen znechucen a čekám, až se nám rozsvítí a smeteme šílence z čela naší země.PANÍ HANÁKOVÁ ODSTUPTE! Nikoho už dnes nezajímá ministryně, kterou řídí Jiří Besser z poslanecké lavice. To je jediné, co člověk může zvolat a vím dobře o čem mluvím.Pane Černý rozhrál jste nebezpečnou a bezkoncepční hru, bytostně s Vámi nesouhlasím, ale respektuji Vaše právo na Váš názor.Mgr. Richard Sporka, bývalý, panem Besserem, tři měsíce před koncem smlouvy, na hodinu vyhozený ředitel Pražského filharmonického sboru, člen prezídia České hudební rady, hudební manažer a koncertní zpěvák
0/0
7.9.2012 17:43