Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Názory

Skrytá antisemitská agenda. S odchodem šéfky prestižní univerzity se to snad změní

Šéfka prestižní Pensylvánské státní univerzity Liz Magillová. foto: Profimedia.cz

Názor
Kdy je volání po genocidě Židů nepřípustné a kdy je to o. k. v rámci ústavní svobody projevu?
  5:00

Odchod šéfky prestižní Pensylvánské státní univerzity Liz Magillové, která řeči o genocidě obhajovala, ukázal, že to v pořádku není. Vzdala se postu až pod tlakem sponzorů a proti její rezignaci je část profesorského sboru. Tak uvidíme.

Po ostrém slyšení v Kongresu rezignovala šéfka jedné z univerzit. Sponzoři hrozili odchodem

V USA je svoboda projevu pro nás nepředstavitelně široká. Na univerzitách je to jinak. Snaží se tam vytvořit bezpečné prostředí, kde eliminují cokoliv nepříjemného včetně názorů, které se snad mohou někoho dotknout. Jsou tu oddělení pro „diverzitu, rovnost a inkluzi“ a spojuje se to s dekolonizací a odpovědností za rasismus.

Po ostrém slyšení v Kongresu rezignovala šéfka jedné z univerzit. Sponzoři hrozili odchodem

Jak se ale nedávno ukázalo, bezpečí není pro Židy, těm lze vyhrožovat vraždou. Zatímco dřív se hnutí za rovnost a bezpečné prostředí vytýkalo, že ohrožuje eliminací některých názorů a pravd svobodu projevu, teď vidíme, že není ani pro rovnost a má často skrytou antisemitskou agendu. S odchodem Magillové se to snad změní. Snad.

Autor:
Témata: univerzita, USA

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...