Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

HUDEMA: Zdaníme vám dům, ale... Daň z nemovitosti balancuje mezi politikou a spravedlností

Václav Havel kdysi ve svém prvním novoročním projevu prohlásil, že tato země nevzkvétá. Pokud by ho chtěl dnes někdo parafrázovat, mohl by říci, že tato země se blíží k bankrotu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Stanjura by si měl nejdřív zjistit, kolik lidí, resp. rodin vlastní nějakou nemovitost. A to jsou i stále přibývající majitelé bytů. Oni jsou to totiž voliči. A neměl by jako pravicový politik spoléhat na "chudé", kteří žádnou nemovitost nevlastní a bydlí v nájemním bytě. Vlastníci bytů po zvýšení daně z nemovitosti okamžitě zvýší nájemné, takže to odskáčou i nájemníci. Takže pan Stanjura těžko v naší zemi sežene někoho, koho by zvýšená daň z nemovitosi nezasáhla.

6 0
možnosti
PP

Na získání nemovitosti každý majitel musel ty peníze několikrát zdanit. Není to nic jiného než odírání lidí, které je legalizováno zákonem. Před pár lety dávalo Spolu bilboardy proti navyšování daně z nemovitostí. Tentýž pan Stanjura ji nyní chce podstatně navyšovat - voliči Pětikoalice nepřipadáte si, že z vás dělají hlupáky ? Ze mne ne, já jim nevěřím od dob Topolánka kdy jsem přestal volit ODS i když uznávám, že pan Nečas ještě měl silné chvilky přestože je teď pomlouván.

8 0
možnosti
LR

Bohužel lidé se nechali hlavně ukolébat chimérou slušnosti a morální čistoty, se kterou se Demoblok vydal do své volební kampaně. A byť může být Fiala malý, chlupatý medvídek, tak v pozadí jsou pořád ti stejní gauneři, jako byli tehdy, a ti potřebují naplnit penězovody.

0 1
možnosti
PM

P90e45t84r 34M51a16n19d20a

5. 2. 2023 18:22

"Stanjura má zřejmě dojem " tak tomu říkám novinářská práce!!

3 0
možnosti
MK

Daň z nemovitosti, když už existuje, je obhajitelná jen pokud patří obci.

0 1
možnosti
IP

I76v77a82n 25P60o39l92á82k

5. 2. 2023 9:39

Zlaté nevolnictví, to se pokud vím, platily "jen" desátky.

6 1
možnosti
LJ

Pro větší spravedlnost doporučuji zavést daň z automobilu, koženého oblečení, hodině, belgické čokolády. A snížit daň z alkoholu aby ozralemu národu nedocházelo, jak moc nás stát odírá a ještě je mu to málo.

5 2
možnosti
LV

L81e71o56š 43V17a59n68ě56k

4. 2. 2023 22:51

Těm, kteří mají byty na kšeft, to bude jedno. Vyšší daň stejně akorát přenesou na nájemníky, kteří vesměs nemají na to, aby si pořídili vlastní bydlení. Pro ně tedy bude ještě hůř a bohatému to bude jedno, protože to své dostane zpátky přes dávky na bydlení.

11 2
možnosti
Foto

Nejdřív ať zavedou superhrubou mzdu, neměli na to dost peněz ji rušit

2 6
možnosti
BS

Petr Fiala: „K tomu, že nebudeme zvyšovat daně, jsme se zavázali v programovém prohlášení této vlády.“

15 0
možnosti
RD

Jinde mají daň z nemovitostí podstatně vyšší. Argument jako hrom. Jinde mají i mzdy podstatně vyšší. Nehodící se škrtněte.

18 0
možnosti