Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Spirála urážek jako mustr. Je jen otázkou času, kdy to bude mít soudní dohru

Václav Moravec, moderátor České televize. foto: ČTK

Většina evropských novinářů soukromých médií si nedovolí ani zlomek toho, co prohlašují veřejně představitelé tuzemských veřejnoprávních médií. Označil snad některý německý novinář třeba Gerharda Schrödera za Putinova gubernátora?
  5:00

Je jen otázkou času, kdy budou mít podobné nactiutrhačné výroky soudní dohru. Trochu legračně tento trend postihl Etický panel České televize. Jeho členové rezignovali poté, co je ředitel požádal o vysvětlení jejich vlastního verdiktu. Oni odvětili, že něco takového dělat nemají v popisu práce a skupinově rezignovali.

„Snad ředitel ustojí politické tlaky.“ Jeden z členů Etického panelu ČT popisuje, proč s kolegy rezignoval

A o co jde? Prominentní moderátor Václav Moravec řekl slovenskému Denníku N, že: „Václav Klaus potřebuje zlegitimizovat, že byl gubernátorem Vladimira Putina v České republice“. Etici z toho vyklouzli formulací, že výrok je „nešťastný, avšak nikoliv v rozporu s Kodexem ČT“ . Prý je to řečnická hyperbola.

Nikdo se netěší na další projevy sebestředných televizních hvězd, které „vědí“ a příště mohou „odhalovat“ nejen vlastizrádce, ale rovnou třeba válečné zločince mezi politiky, kteří jim zrovna nejsou sympatičtí.

Pronájem bytu 2+kk
Pronájem bytu 2+kk

Škrdlovice, okres Žďár nad Sázavou
12 000 Kč/měsíc