Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Motorem voleb je migrace. Schválení evropského paktu přináší nejistoty

Ukrajinští uprchlíci na ukrajinsko-polské hranici (1. března 2022) foto: AP

Názor
Na pohled to neštimuje. Česko nemá problémy s masovou migrací z cizích kultur, přesto se z migrace stává hlavní téma voleb. Není to výmysl? Ne. Migrační pakt schválený Evropským parlamentem skutečně přináší nejistoty.
  20:08

Neříká jasně, zda Česko bude mít výjimku z povinné solidarity (přijmout migranty, či se z toho vyplatit). Získáme ji tím, že dáváme ochranu statisícům Ukrajinců? Definitivní odpověď neznáme.

Pobízí to opozici i pnutí v koalici. Ale přesnou odpověď neznáme ne proto, že by ji někdo tajil, ale proto, že ji zřejmě dá až Evropská komise. Rozuměj nová EK, ustavená po volbách do nového europarlamentu. Zatím se jen spekuluje.

Migrační výjimka: budou Česku stačit uprchlíci z Ukrajiny? Vládní koalice se nemůže shodnout

Třeba jak to bude s vypovídáním zamítnutých žadatelů o azyl. Německo, symbol ordnungu, je tu úspěšné jen ze sedmi procent. Je reálné, že EU jako celek bude lepší? Je reálné, že místo přerozdělování problému bude řešit ochranu vnější hranice Evropy?

Otázky, samé otázky, a to i po schválení migračního paktu. Už z toho vyplývá, proč se migrace stává pilířem kampaně a proč jsou letošní eurovolby tak důležité. Změní přístup příštího establishmentu EU?

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...