Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KAMBERSKÝ: Langrova stopa

Názory

  8:04
Existuje nemalá sorta lidí potřebných, kteří si chtějí co nejsnáze koupit diplom. A těžko se divit, že i pro ně se našli dodavatelé. Po plzeňských právech vylézají kostlivci ze skříní pražské VŠFS. Bojíme se však, že nejsou poslední – politiků, kteří touží po instantním JUDrovi či Magistrovi, jaksi neubývá.

Ivan Langer. foto: ČTK

Plzeň provalil odborný asistent, který objevil opsanou diplomku proděkana; provalení na VŠFS spustil anonym ze studijního oddělení. Jako další tipujeme tu nejpolitičtější školu ze všech: Langrovo CEVRO. To je buď "křišťálově čisté", nebo se jen na malé škole nenašel žádný zdroj z útrob.

Existuje podezření, že u všech podezřelých rychlostudentů VŠFS figurovali jako zkoušející lidé, kteří dnes působí právě na CEVRO. Z té první školy přešel na tu druhou třeba JUDr. PhDr. Petr Kolář, Ph. D. (dnes je prorektorem pro studijní záležitosti).

Mgr. Ladislav Mrklas, Ph. D., prošel stejnou cestu (dnes je prorektorem pro rozvoj). Prof. Dr. Miroslav Novák, člen akademické rady, jakbysmet.

Čtěte také

Ivan Langer je bezpochyby velmi schopný. Po volbách prohlásil, že nejbližší roky věnuje právě CEVRO a očistě svého jména.
Oba úkoly může spojit v jeden: pozvat akreditační komisi do CEVRO na hloubkovou kontrolu. VŠFS navzdory všem svým skandálům odvahu ke kontrole našla. Najde ji Langer?

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce
Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce

Zná to asi každý, Vánoce se kvapem blíží a vy možná nevíte, jaký dárek pro své milované pořídit. Inspirujte se tipy z redakce a využijte slev při...

Mohlo by vás zajímat