Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Když režisér není schopen sebereflexe

Názory

  22:38
Ad LN 18. 12.: Landa je pozoruhodný fenomén
O dokumentárním filmu "Landův lektvar lásky" si každý může myslet co chce, nebudu se tedy vyjadřovat k textu pana Plachého. Ráda bych ale uvedla na pravou míru dvě faktické chyby, které se v textu objevily.
Za prvé – dokumentární film jsme natáčeli a stříhali dva, já a Richard Komárek.
Za druhé - od začátku natáčení dokumentárního filmu byli tvůrci představení "Tajemství Zlatého Draka" seznámeni s tím, že to rozhodně nebude "oslavný" dokument, ale dokumentární film prozkoumávající nejen samotné představení, ale i je samotné.
Mezi námi a panem Plachým proběhla v průběhu natáčení ústní dohoda, že uvidí film po dokončení jako první a bude se k němu moci vyjádřit. Tuto dohodu jsme dodrželi a dne 14. 10. 2009 byla v brněnské televizi uspořádána projekce, které se Zdenek Plachý zúčastnil. Jeho jediné výtky, které k filmu měl byly ty, že film se podle něj zabývá až příliš kontroverzní otázkou celého projektu. Málo prý reflektuje úspěšnost představení. Až po premiéře v České televizi 10.12.2009 nás začíná napadat za obraz, který v dokumentu má a za naši mediální manipulaci.
Proč tomu tak je? Proč se neozval dřív? Proč mu film po prvním shlédnutí připadal relativně v pořádku? Napadá nás laický psychologický výklad o člověku, který sám sebe vidí v určitém světle a má se tak rád, v okamžiku kdy mu okolí, v tomto případě na základě dokumentu začne říkat, jak ho vidí, začíná mít problém. Problém sám se sebou.
To, že pan Plachý není schopen sebereflexe, je nám líto.
Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...