Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

KOHOUT: Peníze, či život: falešné dilema

Otázkou je, zda si ekonomický pokles nevyžádá více obětí než pandemie bez opatření. V souvislosti s neustále se prodlužujícím trváním nouzového stavu, jak v Česku, tak v ostatních zemích, vzniká otázka ohledně jeho konce. Jak dlouho ještě je vhodné (a vůbec možné), aby ekonomika zůstávala ochromena ze zdravotních důvodů?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P43a68v67e38l 71B82e37ň61o

1. 5. 2020 11:44

Takhle uvažuje hlavně ten, který má tolik peněz a vlivu, že ví, že jemu pomůžou a budou jej léčit i když zdravotnický systém zkolabuje...;-))

0 0
možnosti

No to musite mit sakra moc penez.

0 0
možnosti

Základní myšlenka článku, že hrozí tak hluboká hospodářská krize, že přinese více obětí na životech než by přinesl neodpovědný přístup ke koronavirové krizi mi přijde mimořádně hloupá a nelidská. Ekonomika je pro život, není nadřazena lidem. Nesmí vzniknout situace, že se hospodářská lobby prosadí proti základům humanity naší společnosti. Společnosti, která má řádově nesrovnatelně vyšší životní úroveň než měli naši nedávní předci. Jsme ve fázi uvolňování opatření a doufejme, že nebude nutné je opět dočasně zpřísnit.

0 0
možnosti

No s vasim nazorem se blbe argumentuje.

To ze se jinde (ne v Cesku)v mem pripade nedelaji srdecni testy ktere se maji delat kazdy rok je fakt protoze je koronavirus - s tim nic nenadelate. Je to spravne nebo dokonce moralni?

0 0
možnosti

Pro průchod krizí s minimálními ztrátami samozřejmě lidé musí změnit své zvyklosti. Tedy přednost musí dostat zajištění základních životních potřeb a třeba i toho zdravotnictví. A naopak si letos člověk odpustí zbytné statky jako dovolenou u moře, novou elektroniku. Vzhledem k vysoké produktivitě práce by i malá část zaměstnaných lidí měla být schopna toto zajistit pro celou společnost.

0 0
možnosti