Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

MACHÁČEK: Evropa nepotřebuje Hamiltonův, ale Madisonův moment

V souvislosti s jednáním o záchranném ekonomickém plánu pro Evropu se někdy mluví o evropské Hamiltonově chvíli. Alexander Hamilton jako jeden z otců zakladatelů a první ministr financí pochopil, že v rámci založení nového státu je třeba společně řešit dluhy jednotlivých států (ty vznikly převážně v době americké revoluce a války za nezávislost, která postihla jednotlivé státy různě).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
GK

EU šéfové využijí finanční dopad koronaviru k jedinému: půjčí se monstrózní balík peněz, "zamázne" se jím komplet všechno včetně problémů Itálie, Španělska a Řecka, také se zafinancuje "Green Deal"... Že tím vzniknou takové dluhy, které se za života většiny z nás nesplatí (spíše ani úroky z nich), je jim lhostejné. Ještě se budou chlubit, že "nalezli společné evropské řešení". Ovšem ekonomika EU bude pozvolna umírat.

0 0
možnosti
KB

K28a51r42e43l 77B57a23r30e34l

11. 6. 2020 13:25

V USA jde a vždycky šlo volbami ovlivnit federální vládu. Volbou prezidenta, do kongresu ... EU je postavená na tom, že volbami se změnit a ovlivnit nedá. Kdysi to byl jen úřad sjednocující normy a předpisy pro účely volného pohybu osob, zboží a kapitálu. Tam žádné demokracie třeba nebylo.

Ani největší Eurooptimisté nezastírají fakt, že EU má "demokratický deficit". Co EU existuje. Ale nikde jsem se nedočetl o nějakém plánu jak tento problém vyřešit.

Jak bych měl podporovat něco, když nevidím nějaké volby, kde bych věděl koho volit a jaký by to mělo efekt, když se mi nelíbí to co se děje v Bruselu?

(EU Parlament nemá pravomoci a je to jen takové placebo a domov důchodců pro vysloužilé politiky, mocenské centrum je v komisi)

0 0
možnosti