Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Snění ministra Válka. Zabrání kolapsu nemocnic?

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek foto:  Petr Topič, MAFRA

Názor
V nemocnicích bude podle pana ministra Vlastimila Válka od prvního prosince, kdy vypovědělo přesčasy 6000 lékařů, vše skoro beze změny, prý se koncem roku beztak moc operací neplánuje a velké špitály to zvládnou. Velké snad ano, ale co ty menší? Na koho se mají obracet pacienti, kterým odloží operace? Ministr jim to zařídí?
  5:00

Politik Válek místo toho, aby se snažil situaci zklidnit, bagatelizuje hrozby lékařů s tím, že dohoda je už už na spadnutí. Jenže za prvé není a za druhé je velká otázka, zda budou lékaři věřit slibům pana Válka. Mají za sebou neblahou zkušenost před dvanácti lety, kdy jim ministr něco slíbil a nedodal. Navíc lze čekat, že Válkova bohorovnost leckoho přiměje, aby přesčasy ještě vypověděl.

Válek upletl na pojišťovny lest. Novela zákona o léčivech obsahuje podle expertů „skrytou bombu“

Dnešní generace mladých lékařů, jak upozornil kardiolog Josef Veselka, není zdaleka tak povolná a nehodlá obětovat kariéře veškerý volný čas. Proto dohoda nebude ani snadná, ani levná.

Ministr Válek zatím dokázal jen jediné – slibovat a bagatelizovat problémy. Lze čekat, že u premiéra Fialy mu projde vše. S naštvanými lékaři a občany to tak snadné určitě nebude

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...