Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Nepřepálit Topolánka

Názory

  7:42
V první kampani ODS za premiérské éry Mirka Topolánka jde o hodně. Senátní a krajské volby s vládou nepohnou, ale neúspěch ODS by mohl pohnout se zapeklitou cifrou 100:100, na níž vláda stojí. Takže nejde o přátelské utkání, nýbrž o mistrák.

Mirek Topolánek foto: Eva KořínkováČTK

Co na to kouč, který už oznámil, že ODS vypustí modrou turistickou šipku z kampaně v roce 2006 a že regiony budou mít volnou ruku? „Hlavně nepřepálit začátek, tak jako se stalo v roce 2002,“ sdělil šéf volebního týmu Jiří Šneberger serveru Týden.cz.

Zajímavé. Není sice jasné, zda tím Šneberger myslel tehdejší zápas o Senát či o sněmovnu, ale slyší-li běžný občan výraz „kampaň ODS 2002“, je ihned v obraze. Ten plakát je ještě v dobré paměti: maličké žluté Česko obklopené mořem černi a provázené heslem ODS volí české národní zájmy.

Přepálený začátek? Kdepak, bylo to přepálené od začátku až do hořkého konce. Dokládají to tvrdá čísla, volební výsledky. A ty daly jasné poselství: Na argumenty typu „čelíme tlaku na změnu poválečného uspořádání v Evropě na účet naší země“ voliči ODS moc nedají.

Být Mirkem Topolánkem, dali bychom si dobrý pozor. Fakt, že kampaň do krajských voleb není řízena centrálně, působí jako velké plus. Ale případný neúspěch v krajích může zatřást centrem více, než by se teď zdálo.

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč