Diskuse k článku: PALÁT: Ester Ledecká a její lekce pro nás. Co stihla světu říct za minutu a půl

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 1.3.2018 6:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Sovák 1.3.2018 6:35

Ostatně česká televize by měla být co nejdříve zrušená, není to již dávno naše televize.

F. Grimes 24.2.2018 12:04

Ideálně by se komentátoři měli snažit být objektivní, což u ČT nejsou. Přece jen to jsou žurnalisté, a aspoň oficiálně by měli předstírat nestrannost a profesionalitu. I v Kanadě kde hokej milují, a komentátoři VELMI fandí kanadskému týmu nikdy nepoužívají slova jako "naši" nebo "my". No, ale pokud ČT tohoto není schopna, a komentátoři hrajou spíš roli fanoušků než žurnalistů, tak má Palat pravdu, mohli by aspoň být pozitivní. Tato extrémní kritika všeho a nízké sebevědomí je ale v ČR vidět skoro všude. Ale pomalu se věci mění, si myslím, a mladší generace už mají pozitivnejsi přístup.

R. Markvart 22.2.2018 12:31

Pane Paláte, co pohání v té neskutečné touze kopnout si do ČT za každou cenu, a to i za takovou, že ze sebe uděláte hlupáka? Pro Vaše snad pochopení:

Lucie Hrstková byla ČT angažována jako znalkyně lyžování, nikoliv jako nekritická fanynka Ester Ledecká. Tudíž komentovala její jízdu, a to že tam chyby byly, to musel vidět každý kdo na lyžích alespoň někdy stál. Tím ovšem nebyl nijak snižován výkon Ester Ledecké, spíš vyjádřená určitá lítost, že i výsledek, tedy výsledný čas, mohl být možná lepší. Na druhou stranu chyby jsou velmi často známkou toho, že dotyčný závodník jede naplno, jede na hraně a není to nic špatného. Sjezdové lyžování není krasobruslení nebo skoky, kde se umělecký dojem, či stylová hodnota cpe do popředí.

Sama Ester Ledecká hned v prvních rozhovorech říkala, jak si těch chyb byla vědoma a jak myslela na to, ze kterou chybu jí který z trenérů vynadá. Což mimochodem, alespoň dle mého názoru, vypovídá i o určitých psychických rezervách.

R. Markvart 22.2.2018 12:31

A ony slavně zelené časy:

To nebyly nejrychlejší mezičasy, nebo jak Vy se zřejmě domníváte průběžné vedení, ale to byl náskok na nejrychlejší závodnici v cíli, tedy v tomto případě Veithovou, která měla horní polovinu trati pomalejší.

Dle Tomáše Banka měla na tom druhém mezičase (tedy prvním zeleném) dvanáctý, a na druhém mezičase osmý nejrychlejší mezičas ze všech závodnic. Byť ty úseky sjela o osmnáct setin, resp. o čtyři setiny, rychleji než Veithová.

Ostatně na New York Times je krásná animace, ze které je jasně vidět, že do faktického vedení se Ester Ledecká dostala až v samém závěru.

A. Stiess 23.2.2018 15:23

ČT si nakopala sama. I když máte pravdu v tom, že mezičasy jsou srovnávány s Veith - tak i v tomto případě Ester JELA na medaili. ČT ale namísto její jízdy vysílala o přestávce hokeje Březinu. Lucie Hrstková "expertka", která na ZOH slalom, či obří slalom NIKDY NEDOJELA, cházela chybu za chybou. Nakolik se stala expertkou, protože je Pešánová - to už mísí vědět hokejový expert Záruba - šéf přenosů.

M. Michal 22.2.2018 12:23

Tak koukám, že se vyrojil další odborník. Zelený mezičas signalizuje, že byla v daném úseku rychlejší než průběžně vedoucí závodnice, nikoliv, že tam byla nejrychlejší. Někde se to dá dohledat, že byla na mezičasech celke dvanáctá, pak osmá. Ono se musíte koukat na celý závod a pak uvidíte ;) A to že chybičky v jízdě byly uznala i Ester a její tým, takže tak.

R. Markvart 22.2.2018 12:32

Teď koukám, že jste byl rychlejší...

M. Krátký 22.2.2018 9:52

pusťte si tohle aby bylo jasno jak to ve světě hodnotí ostatní - moc hezké : https://www.youtube.com/watch?v=bGfpJDbB8i8&feature=youtu.be

J. Jelen 21.2.2018 22:23

Naprosto hloupě napsaný článek! Proč ? Naprosto nechápu proč někdo napíše takovýto článek ? Jaký má smysl ? Zahraniční komentátoři vesměs až do projetí třetího mezičasu tj. v čase 1:03(dle Vašeho článku) řešili jenom "Snowborderin" , zatímco naši komentátoři řešili každou chybičku, protože prožívali každý metr jízdy Ester a trnuli při každém kritickém momentu této jízdy. Protože kdo mohl tušit něco takového ? Snad jen autor tohoto článku za což ho obdivuji. Ale na druhou stranu nechápu proč nám nedal vědět abychom si jako "on" ráno v sobotu přivstali ?

R. Klinga 21.2.2018 9:40

hehe, si pamätámako niekto na NHL takto posudzoval postoje v Čechách a na Slovensku. Pálfy bol prvý , Jágr druhý. České noviny písali "Jágr se blíži k vrcholu", slovenské "Pálfyho dobiehajú".

L. Šarina 21.2.2018 9:33

Jo jo,pochybnosti všude a ve všem,česká nátura!! Malý Český člověl,tak ten ví přesně co a jak a kdyby náhodou nedej bože něco bylo ,tak tuhle knížku zahodí a vezme jinou... Werich.

M. Bilkova 21.2.2018 9:23

Vůbec nerozumím lyžování,ale všimla jsem si hned,že komentař opakoval často slovo "chyba". Někdy je lépe mlčet,divák má oči,i když tomu nerozumí.Nejhorší je řev reportérů.Je jasné,že lidé mají radost, ale takový řev do mikrofonu je někdy příliš.

Najdete na Lidovky.cz