Středa 24. února 2021svátek má Matěj 1 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

PETRÁČEK: Kdo se nechá naočkovat, nezlobí. Vakcinační pasy vyvolají křik o diskriminaci

Znáte někoho, kdo očekává Den D, kdy svět oslaví vítězství nad epidemií? Asi těžko, lidé už většinou tuší, že virus SARS-CoV-2 bezpodmínečnou kapitulaci nepodepíše, takže nás čeká nějaká éra života s ním. Pondělkem Česko vstupuje do čtvrtého stupně škály PES. Z toho nejrizikovějšího do jen o fous lepšího. A upřímně, z toho, že zákaz vycházení se posune z 21. na 23. hodinu a že na výlet můžeme vyrazit v šesti místo jen ve dvou (to se stejně moc nedodržovalo), se pocit cesty k vítězství neuplete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Černý 23.11.2020 14:42

Pokud by k tomu došlo, že vakcinovaní by směli chodit bez roušky, tak zase dáme žalobu k soudu, ať to zruší. A ten to zruší stejně jako další protizákonné vyhlášky.

V Česku jsou 3 milióny lidí vyléčených, kteří by měli mít všude přístup a bez roušky!.

Očkovaní nemají nárok chodit bez roušek, protože účinnost vakcín je 50% až 70% (možná 90%). Můžou se tedy nakazit a chřipečku přenášet.

J. Weiss 24.11.2020 9:39

Nevím, kde jste vzal ty tři milióny. V každém případě by měli mít možnost prokazatelně vyléčení ty cca 3 měsíce k témuž, co očkovaní. Dosud se to neděje asi kvůli obavě, že by se množily korona párty. To, že vakcína bude mít účinnost mezi 70 a 95% pořád znamená, že očkovaný člověk bude méně nebezpečný svému okolí, cca o řád, než neočkovaný. Proč by to soudy měly shodit není jasné, když umožňují "diskriminaci" neočkovaných dětí, které by ohrožovaly okolí.

D. Černý 24.11.2020 10:30

Lidi s vakcínou můžou být 10x víc bezpeční než bez ní. Ale pořád je riziko 10%, že někoho chráněného nakazí, protože by nemuseli nosit roušky.

Kolik je vyléčených. to nikdo neví, ani nezjišťoval. Na Slovensku zjistili, že pozitivních je 1%. Předpokládejme, že za týden z nich bude 1% vyléčených. Za rok bude 52% vyléčených. Jelikož infekce už je 9 měsíců, může být 39% vyléčených. Když přes léto byl klid, tak to mnůžeme na 3 milióny zaokrouhlit.


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...