Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 27.2.2020 8:11

Dalo se to čekat. odejde Merklová a s EU rozdávačnou politikou bude konec, my se staneme čistým přispivatelem, zemědělci zařvou, takový EUsocialismus už asi nezažijí a pak konečně bude někdo posuzovat prospěšnost takovéto EU. EU ano, ale tu co by pomáhala státům a lidem a nenutila by je skákat podle bruselské taktovky. Kdo bude plakat? Všichni lehkoživkové, co nalezli do Bruselu a taky EP, jehož poslanci nemají žádnou iniciativu, leda kejvat hlavou jak oslík a prozvěvovat I -Á - já taky(chci nasypat do kapsičky).!!

R. Vašíček 25.2.2020 12:23

Orbán nie je nepriateľom EÚ, Orbán je nepriateľom migrácie.

P. Beňo 24.2.2020 23:34

No, Německo pojímalo EU vždy jako kolonie...a jak koukám do historie, tak koukám, ono se nikdy do kolonií neinvestovalo víc, než aby fungoval trh a šlo z kolonie něco vysát a bylo to pro kolonisty výnosné, jinak nemá kolonie smysl...to ostatní jsou jenom tanečky...;-)

J. Nový 24.2.2020 13:13

!Orbánovo sací potrubí do rozpočtu EU nazval svůj komentář Peter Müller. V podtitulu svou ideu rozvinul: „Svým rozpočtem EU vykrmuje i své nepřátele. S tím musí být napříště konec.“

-

Pán si zřejmě neuvědomu, že vstup do EU nebyl podmíněn absolutním držením huby a automatickým souhlasem se vším, co EU bude chtít prosadit. Naopak tenkrát ještě fungovala podpora svobody názoru. Cenzura začala přicházet po tom průšvihu Merkelová s její podporou nelegální migrace a následných mrtvých obětí teroristických činů.

V. Gryc 24.2.2020 11:16

No nic. Třeba otevřít otázku reparací. Vylezli z toho lacině díky Trumanovi.

F. Kusák 24.2.2020 11:55

A jak byste si to jako v reálu představoval? Tedy, kdo je u nás politicky prosadí a kdo donutí Německo, že bude platit. Takže, zanechte snění a doporučte lidem českým, aby více makali, aby byli šikovní a úspěšní a na nějaké reparace zapomeňte.

R. Stary 24.2.2020 12:52

Myslite ruskych reparac?

J. Nový 24.2.2020 18:59

Vždyť ti chudáci doplatili poměrně nedávnoteprve reparace z první světové války.

L. Písařík 27.2.2020 8:15

Kdo doplatil - Rusové? Vždyť 1ww přese prohráli viz Lenin manifest o míru. Ti ještě ani nezačali platit.

F. Name 24.2.2020 8:25

Právě se zase slavnostně shodli na tom, že se neshodnou. Politická EU se už nějaký čas rozkládá. Kdopak ji asi zpolitizoval = Německo a jistě Francie, která nesmíte být pozadu. Merkelová roztlačila káru se všemi z kopce a myslí si, že ji musí řídit, mezitím z ní vyskakují pasažéři. Dokud bylo Německo americkým protektorátem, k Němcům všichni vzhlíželi, ted jich mají všichni dost.

F. Kusák 24.2.2020 12:02

Nechci být advokátem Německa, ale nebýt Němců, tak by český průmysl dávno zkrachoval. Co bylo české, bylo rozkradeno, přivedeno špatným řízením ke krachu anebo chyběly peníze na investice a úvěry na provoz. A ty trhy, že by se třásly na zastaralé socialistické šmejdy, to tedy nevím. Vše jsou jen takové mýty. To, že nám Němci (a hlavně Němci) pomohli, nebylo zadarmo. Stálo nás to suverenitu. Jó, jak říká papá Klaus: "každé výnosy mají i své náklady".

K. Nový 24.2.2020 18:40

Němci tu investovali, a teď na tom slušně vydělávají.

Stejně jako jiní.

Nebyla to žádná pomoc ale obyčejný obchod.

F. Kusák 25.2.2020 9:25

To netřeba zdůrazňovat, to vyplývá z obecné definice "investice".

L. Písařík 27.2.2020 8:26

Máte pravdu, ale je mnoho těch, co to dodnes nevědí a pláčou, co peněz utíká do zahraničí. Dosud nepochopili, že všechno je tvrdý kšeft a žádná dobročinnost pro zaostalé vazaly ještě zaostalejšího CCCP. A mnozí se ještě nezbavili pocitu členství svazu SČSP a jiných podobných. Vzpomínám jak moje dcera chodila ze školy s zápisem v notýsku:ZÍTRA DONESU 4 KORUNY NA BĚTMAN. dodnes nikdo neví, kam ty peníze přišly. Nikdo se neodvážil neposlat 4 koruny, aby se v kádráku dítěte neobjevil první zápis:Nenosil/a příspěvky na Vietnam. Všichni jsme byli donuceni spolupracovat s režimem.

L. Písařík 27.2.2020 8:30

Vy račte býti čtenářem propagačních materiálů TAAS a KAČ ? Ještě jsem neslyšel, že by si BRD oficiálně stěžovalo na přítomnost armády USA.

H. Kotaz 24.2.2020 7:40

Doufejme, že po odchodu Merkelové ( dederonské svazačky ), začne pomalu návrat k tomu dobrému Německu před jeho sloučením. A též návrat EU do dob před smlouvami, především tou Lisabonskou.

24.2.2020 6:57

Uz ať to novodobé RVHP jde někam. Ať si každej utrácí,nebo šetří jak chce. Co se bude pořád jeden starat o druhého. Socialismus jak vysitej.

T. Kučera 24.2.2020 12:12

Tak EU zfederalizujeme. My se budeme starat o své věci a dálnice a rychlovlaky se postaví z federálních daní, rychle, pořádně, pro nás, ale bez nás.

J. Vacek 24.2.2020 6:14

V A. Merkelové jsem vždy cítil porozumění a přátelství. Doufejme v pokračování. Smyslem EU nejsou "kohezní fondy" s neefektivním plýtváním a spory kolem nich , ale vytvářet podmínky pro kooperativní a spravedlivou spolupráci členských států vč. společných projektů vědeckotechnického rozvoje a obsluhy evropského prostoru i spravedlivosti finančních transferů (od tzv. transferových cen po převody dividend). I vyrovnávání zaostávajícíchh regionů nelze chápat jako dar bohatších zemí z unijního rozpočtu, ale jako výsledek konkrétních projektů sociálněekonomického rozvoje v EU. Při různých příležitostech jsem uvedl, že systém apriorního finančního kvótování patří k nejhorším plánovačským nástrojům. A bude potřeba šetřit.


Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...