Diskuse k článku: PETRÁČEK: Tajemné protesty v úspěšném Íránu. Nálepky tam nefungují

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 18.1.2018 17:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
W. Libl 7.1.2018 6:45

Zbynku, pamatujes se na protest v praze kde studenti skandovali " My chceme svetlo". Asi ne, zrejme jsi na to byl prilis mladej. Iranci nejsou tak daleko od stejneho problemu.

S. Hammer 6.1.2018 16:01

Tak jestli jste to nepochopili, Irán je další na řadě ... teroristických skupin, které už donutí muslimy vyznávat skutečný Islám, jak ho sepsal Mohammed. Jsem zvědavý, jak se s tím popasuje, když mu bude blbnout jeho vlastní nahuckané obyvatelstvo. Teď uvidí, co to je totalitní Islám!

J. Cervenka 4.1.2018 20:45

byl mi vymazan prispevek, ze jsem napsal "zhoubny islam". Tak uz tu cenzura taky pracuje.

K. Jež 4.1.2018 16:25

Vtip je v tom, že i Muslim chce souložit, kouřit, chlastat a jíst bůček, kdy chce a ne jen tajně. Jenže se bojí. Je nutno ho poučit a "zcivilizovat", aby se toho mohl dopuštět.

K. Jež 4.1.2018 16:23

Izrael pomocí USA, už začíná osvobozovat Irán. A Rus, už vyhrožuje. Začíná se naplňovat scénář filmu Vlákna - Threads. Bych to viděl do konce světa tak na 2 - 4 roky.

J. Šrámek 4.1.2018 10:35

Muslimský svět je pro evropana příliš exotický.Podávat nezávislé zpravodajství je zcela nemožné.Asi jak z KLDR.Přesně podle starého vtipu o hledání agenta CIA pro práci v SSSR.Ten co zvítězil i takových disciplínách,jako je pití vodky,tanec kozáček byl vzápětí chycen a odhalen.Všichni se divili proč,ale vysvětlení bylo prosté,byl to černoch.A tak se lze jen domnívat,proč se někde děje to,či ono.Nelze se všude i v dobrém úmyslu zastávat nám sympatických lidí.Bohužel.

P. Pruner 4.1.2018 8:10

Mocenský vliv konzervativních sil v Iránu je obrovský, je to náboženská diktatura byť s volbami. Jsou schopny protesty kdykoli zničit "revolučními gardami", či jaký je správný název. Jediným poraženým by tak mohl být paradoxně umírněný proreformní prezident, proto se také snaží mírnit napětí.

S. Hammer 6.1.2018 16:04

Zcela určitě Irán nebude schopen zničit guerrilu islámských fanatiků, rozvrátí ho do tla. A USA jim ještě dodají zbraně. Teď záleží kolik bojovníků se tam dostane, protože muslimové teroristy podpoří, totalitní ideologie požírá vždy i sama sebe. Pak to vypukne. Ať si Irán užije!

S. Hammer 6.1.2018 16:06

Mocenský vliv se drží Koránu, muslimové nemají žádnou volbu, musejí se podřídit. Shia větev Islámu ovšem má svoje autority, které Korán jasně zakazuje - modly. Ajatolláhy. Podobná křesťanství, kde si chtěli kněží pro sebe urvat moc....

M. Zhoubný 18.1.2018 11:45

Ajatolláh je asi stejná modla jako sunnitský imám. Obě dvě funkce se navíc překrývají i mezi světem šíitským a sunnitským. A celkově v tom máte trošku zmatek co do přání a reality.

S. Hammer 18.1.2018 17:54

Ajatolláh není imám, neboť imámem může být každý člověk a nikdo se mu nesmí klanět. Funkce se nepřekrývají, člověk dle Koránu nemá právo uzurpovat si ani část moci Boha. Zmatek v tom máte vy a to brutální.

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...