Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šlo mi o smysl televize veřejné služby

Názory

  19:38
Ad LN 2. 3.: ČT zvýšila výnosy a snížila náklady
Na můj dopis v Lidových novinách o hospodaření ČT 2. 3. reaguje její mluvčí pan Martin Krafl. Jeho forma je sice jemná tak, jak u něj bývá zvykem, zato obsah je překvapivý. Možná si ani neuvědomuje, jak velmi se podobá slavnému projevu M. Jakeše na Hrádku, kde „odhaluje „  honoráře  hodné holky Hanky Zagorové. Mluvila jsem o faktech, která ani sám nezpochybnil, jenom je jinak vykládá. Mým úmyslem bylo ozřejmit některé skutečnosti
 a vyvolat diskusi o nich. Ať promluví ti, kterých se to týká. Ať odboráři řeknou, jak se vzdali třináctých platů a umělci vysvětlí, jaký je smysl reprizného a proč existuje, když už nemocní a staří umělci nemohou pracovat. Musím znovu podotknout, že jsem vycházela z výročních zpráv o hospodaření ČT z doby před navýšením poplatků.. Není problém si je dnes vyhledat. Nejsmutnější je ovšem závěr jeho článku. Mým cílem vždycky bylo hájit televizi veřejné služby, což ví v ČT každý a ví to také každý poslanec, protože jsem vždy hájila zásady svobodné a umělecké tvorby a obhajovala veřejnoprávní televizi. Doporučuji kliknout si na stránkách Poslanecké sněmovny na všechny moje řeči, které se týkaly problematiky ČT a digitalizace a každému bude jasné, kdo hájil smysl televize veřejné služby.
Na poslední větu, kde mi Martin Krafl a ti, kdo stojí za ním vyhrožují soudem a tak chtějí zastrašit každého, kdo vyřkne nějaký názor,  už by se chtělo jenom povzdechnout. Jak hluboko jsme klesli. Máte to zapotřebí pane Krafle?
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!