Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vyjádření společnosti Sodexho

Názory

  12:17
Ad LN 5. 4.: Dvě firmy spolu vedou boj o tisíce strávníků
V článku se uvádí, že dvě firmy nyní soupeří o možnost zajišťovat stravování pro 22 tisíc zaměstnanců těžební společnosti OKD a že firma Sodexho společné stravování a služby začala na úkor společnosti Eurest od dubna dodávat jídlo pro přibližně 40 procent zaměstnanců OKD a hodlá získat další.
Použití výrazu „na úkor“ v souvislosti se změnou dodavatele stravovacích služeb ve společnosti OKD je přinejmenším zavádějící, neboť zcela opomíjí skutečnost, že každá taková změna je výsledkem vítězství v řádném výběrovém řízení. Nabídka Sodexho v tomto případě zvítězila díky lepším podmínkám a zárukám kvality.
Převzetím části stravovacích služeb tím došlo ke snížení celkového rozsahu obchodních aktivit konkurenční společnosti Eurest v daném regionu.
Stejně tak je velmi nepřesné vyjádření, že běží o snahu získat další tisíce zákazníků z řad zaměstnanců společnosti OKD. Naše firma je samozřejmě otevřena jakékoliv další spolupráci účastí v dalším výběrovém řízení, pokud se OKD rozhodne k jeho vypsání.
Velmi si vážíme, že si OKD vybraly jako svého nového partnera v oblasti stravovacích služeb právě naši společnost a jsme přesvědčeni, že budeme silným partnerem. Věříme, že naším vstupem do OKD přispějeme ke zkvalitnění celkové úrovně poskytovaných služeb v ostravském i karvinském regionu.
Autor:
Témata: OKD, Eurest