Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Nejlepší práva jsou... v Brně

Kde studovat práva? Hospodářské a nově i Lidové noviny doporučují jako nejlepší právnickou fakultu v Česku tu při Masarykově univerzitě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Máme dost právníků ?
Naše právo spíše potřebuje zjednodušit, aby bylo srozumitelné občanům. To je potřeba. Máme nadbytek právníků, je to skupina lidí, žijících z práce těch, co skuttečně vyrábí věci potřebné pro život. Řešením je snížit "výrobu" právníků.
0/0
7.2.2013 8:46
Foto

Marek Kyncl

Je chvályhodné být zastáncem
Je chvályhodné být zastáncem svojí Alma Mater (rovněž jsem tuto školu absolvoval a nikdy jsem toho nelitoval). Co se týče přetahování o prvenství mezi Prahou a Brnem, je to o tom, že někdo má rád svíčkovou a jiný zase guláš. Zajímavá je ovšem publikační činnost spojená s Plzní. Ta je totiž pobočným efektem nechvalně známé angažovanosti ve vzdělávání politiků. Praktický přínos vědecké právnické činnosti je dnes zcela zanedbatelný, respektive, vědecké zkoumání se může spíše věnovat aspektům právního nihilismu a úvahám, nakolik hlouběji lze ještě klesnout, či experimentům podobným novému občanskému zákoníku (mimochodem, pochází z plzeňské dílny).  
0/0
5.2.2013 12:31
Foto

Brněnská PF proslula normativní právní školou
Pražská PF zápachem z menzy.
0/0
5.2.2013 10:14
Foto

Kristián Léko

Žurnalistická zkratka
Nakolik si Němečka jako publicisty velmi vážím a dělá hodně záslužnou a ojedinělou práci, tyhle jeho žebříčky prostě neakceptuji. Respektive takhle - akceptuji ty výsledky, ale určitě ne zkrácené do titulku "Když na práva, tak do Brna" - což hrdě to letošní srovnání nese. 21 respondentů v expertním panelu je ještě méně než v našem Hlasu elity a jestliže o jediný hlas vyhrálo Brno, tak je to tedy opravdu "zásadní obrat" expertního panelu. Také se vůbec nezkoumá výuka, náročnost studia apod., tedy otázky, které potenciální zájemce o studium práv pálí asi nejvíce. Vědecká potence je asi až tolik nezajímá. Přesto ta rešerše ukazuje některé zajímavé věci, třeba pozoruhodný personální nadstav na PF UK. Ten je, zároveň s počtem kateder, jedním z důvodů proč je pražská fakulta "více establishmentová" či jak někteří říkají, stále ještě dost prolezlá komunistickými kádry.Brno je centrem justice, Praha zase státní správy, sídlem Parlamentu, vlády, ministerstev a v neposlední řadě nejlepších advokátních kanceláří. Krátce řečeno, PF MU je v Brně, což je jejím největším mínusem.Uzavřel bych citací jednoho z Němečkových expertů, že Praha a Brno jsou srovnatelné, byť Brno je více otevřené a méně establishmentové. Přijde mi ale hloupé hrnout se za senzačními titulky, která že fakulta je lepší. Každá má dobré i špatné obory, dobré i špatné vyučující.(Já sám jsem studentem pražské právnické fakulty.)
0/0
3.2.2013 19:23