Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Nejsem bufeťák, ale freegan

Vyhrabávání potravin a věcí z kontejnerů láká stále víc lidí. Nejen z nouze, ale jako součást životního stylu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Tak teda dobrou chuť! "Freegan" ze mě nebude... :-P
"kvalita potravin v německých kontejnerech je občas lepší, než nakupujeme přímo na pultech"...Proboha, co je tohle za hloupé kydy? To snad ani nestojí za komentář. Někteří levičáci zřejmě se svou protitržní filoZofií dospěli tak daleko, že už to vypadá na nějakou duševní nebo osobnostní poruchu. :-)
0 0
možnosti
Civilizovanější země dávají jídlo vedle,
zbožné ani do smetí vyhodit nesmí. Tak dítko, co už nemůže, skývu políbí a položí na čistém místě. Ovšemže jsem ji dojedl, jednak nebyly valuty, jednak  bylo hodně věcí zajímavějších, např. prodej archeologických nálezů. Stejně tak pozvání cizímu k pikniku, když jdete jen kolem, popř. se můžete pozvat sám, a přijmou vás (u rusů).Tak poznáte lidi z šoa (války)  i z třetí další generace, věnují jídlu pozornost, pozitivně nebo negativně.Jiný aspekt mne naučil dirigent, co se narodil v gulagu, nejen netopil, vařil jen čaj, zkrátka sebepoškozování se stalo jeho identitou. Stejně deprivovaní si nedovolí restauraci, v obchodě se vrhnou na slevy, a dárek (sociální dávky, nemocenská) je to pravé. Předváděčka pro gottwaldovo děti. V horší formě kleptomani, koupená propiska je k ničemu, ale šlohnutá, to se jeden oblízne. Mohl by si o ni říci, ale to by princip "KDYŽ NEDAJ vemu si sám" už uspokojen nebyl. To "nedaj", to je nefunkční matka, nefunkční otec, absence sourozenců, místo stolování cpaní se u ledničky jak bulimici..
0 0
možnosti
Spíše to bylo myšleno tak, že
Spíše to bylo myšleno tak, že vegani nejí živočišné produkty, ale pouze rostlinné. Rostlinné produkty klidně kupují. Freegani je nechtějí ani kupovat, tak je porůznu hledají :)
0 0
možnosti

Vlkodlac

13. 2. 2013 8:53
Freeganismus je v podstatě vyhrocenější forma veganství?
Takže vegani sice živočišné produkty kupují, ale pak je ostentativně nejedí?Kdežto "freegani" živočičný produkt z kontiše altruisticky zdlábnou?:-)
0 0
možnosti